Utkání začalo čtyřhrou, která byla plná taktizování a moc pohledných úderových výměn nepřinesla. Rakušanky Heine a Petzner působily zakřiknutým dojmem, hodně toho samy pokazily a tak Renátě Štrbíkové a Ivaně Weberové stačilo jen občas vložit do hry parádnější míč k navýšení svého náskoku.

Ve dvouhrách to již tak jednoznačné nebylo, hráčky Linze ukázaly, že toho hodně umějí a pokoušely se přibrzdit příliv bodů na konto celku Břeclavi. To s ejim ale nedařilo, protože v koncovkách byly důslednější hráčky MSK a většinu hrozeb úspěšně odrazily. Jen Slovenka Kmotorková dokázala Olesji Stachové v první sérii dvouher v prvním setu odvrátit čtyři setboly (6:10) a nakonec se postarala o čestný bod Linze.

Štrbíková znovu ukázala, jak může být vrcholový stolní tenis krásný. Oba své zápasy vyhrála s velkým nadhledem, některé její parádní míče vzbuzovaly nadšení u přihlížejících diváků. Zvláště, když si soupeřky povodila po hracím prostoru a zakončovala výměny do odkrytého stolu. Weberová si občas nějakou tu chybičku neodpustila, ale napínavé koncovky zvládala bravurně, a to ne pouhým čekáním na chybu soupeřky, ale vlastní útočnou aktivitou.

Její herní projev byl hodně sympatický, nejlépe hrála ve chvílích, kdy byla pod tlakem. Stachova byla po první prohraná dvouhře zlá sama na sebe, že málo používala forhendu. Do Heine se ale zakousla s chutí a s výjimkou třetího setu byla jistější a aktivnější. Výhra nad touto reprezentantkou Rakouska je jejím dalším osobním úspěchem v probíhající sezóně.

MSK Břeclav Gumotex-LZ Linz Froschberg 6:1

Štrbíková,Weberová-Heine,Petzner 3:0 (7,3,7), Weberová-Petzner 3:1 (9,-8,9,8), Štrbíková-Heine 3:0 (4,7,5), Stachova-Kmotorková 1:3 (-11,9,-4,-7), Štrbíková-Petzner 3:0 (10,7,5), Weberová-Kmotorková 3:0 (7,9,11), Stachova-Heine 3:1 (5,11,-3,9).