Přitom odveta začala znovu nadějně, když v úvodní čtyřhře nečekaně Vivien Ellö s Kristýnou Mikulcovou porazily silný pár Yue-Boroš. Pak měla Lenka Harabaszová ideální šanci oplatit Mirele Durak prohru, která rozhodla o tom, že hráčky MSK v prvním utkání nedosáhly na remízu. Tentokrát byl boj na stole vyrovnanější, nicméně Harabaszové chyběl patřičný důraz v útočných akcích a znovu trojce Zagrebu podlehla, tentokrát 2:3.

V zápase jedniček následně Ellö vyhrála první set nad Číňankou Zhou Yue, v dalších třech již ale její soupeřka nabyla zřejmé převahy. Ani Mikulcová nezopakovala překvapivý vstup do zápasu s Tamarou Boroš a již tehdy bylo jasné, že Zagreb spěje ke svému druhému vítězství.

Harabaszová s Číňankou naznačila, že by mohla překvapit, vyhrála první dva sety, když ale Yue zpozorněla a zpřesnila svou hru, nebylo znovu o její herní převaze pochyb. Již v klidu hrající Durak si vyšlápla i na Mikulcovou, k čemuž jí hodně pomohla zvládnutá koncovka prvního setu. Už se zdálo, že hráčky MSK vyjdou ve dvouhrách úplně naprázdno. Ellö s Boroš odehrály první čtyři sety vždy tak, že jedna z nich se ujala vedení a set s převahou vyhrála. V páté sadě vedla nejlepší Chorvatka 8:2 a vše se zdálo být vyřešené. Ellö ale pozměnila taktiku, stáhla na 6:8 a po oddechovém času Boroš přidala ještě dalších pět bodů v řadě.

Výhru Zagrebu 6:2 tak pečetila podle očekávání až svým třetím bodem Yue, která tak během dvou dnů nezakolísala ani jednou.

Hodnotnou sportovní podívanou v herně MSK Břeclav na Lesní ulici sledoval i místostarosta Břeclavi Miloš Petrů, který nad utkáním převzal záštitu. Solidní diváckou kulisou, kterou vytvořili studenti břeclavského gymnázia a ZŠ Slovácká a Kupkova. Ti měli možnost se pod dohledem svých učitelů místo vyučování seznámit na vlastní oči s kouzlem malého celuloidového míč­ku.

Mladost Zagreb – MSK ČP Břeclav Gumotex 6:2

Boroš, Yue – Mikulcová, Ellö 1:3 (-9, 4, –8, –7), Durak – Harabaszová 3:2 (-6, 9, 2, –7, 8), Yue – Ellö 3:1 (-12, 8, 4, 6), Boroš – Mikulcová 3:0 (8, 7, 4), Yue – Harabaszová 3:2 (-5, –9, 6, 4, 6), Durak – Mikulcová 3:0 (12, 7, 4), Boroš – Ellö 2:3 (-6, 6, –4, 6, –8), Yue – Mikulcová 3:0 (5, 6, 3)