„O své převaze jsme nenechali nikoho na pochybách, za 65 minut si soupeřky podávaly ruce potom, co jsme už popáté zvítězily bez ztráty bodu,“ zmínil jeden z trenérů MSK Jaroslav Hýbner. Břeclav podobně jako předcházející víkend nastoupila bez členky užšího reprezentačního kádru Čechové. Do hry tak znovu naskočilo trio Ellöová, Adámková a Kučerová.

SOS hodinky.
S.O.S. hodinky pomohly starší ženě už za pět dní. Dostala silné křeče

Za celé utkání ztratily hráčky MSK jediný set, když Adámková porazila Tenglovou ve čtyřech sadách. Ostatních pět dílčích zápasů ovládly stolní tenistky domácího týmu bez ztráty jediného setu, a pro Břeclav připsaly další pohodlnou výhru. „Roli vedoucí hráčky převzala Ellöová, která obě utkání sehrála s velkým přehledem,“ podotkl Hýbner. Ani set na jihu Moravy nevybojovala nejlepší žena pražského celku Radnicová, jež prohrála ve třech sadách jak s Elöovou, tak s Adámkovou.


Pohárová obhajoba s Čechovou


MSK je po deváté výhře z deseti dosavadních odehraných zápasů aktuálně jediným týmem soutěže z čela tabulky, jemuž chybí k ostatním soupeřům jeden zápas k dobru. Momentálně Břeclavi patří se ziskem 28 bodů druhá pozice tabulky se ztrátou pěti bodů na dominantní Hodonín a náskokem bodu na třetí CDU SPORT Ostrava.
Do konce roku se zúčastní stolní tenistky ještě finále Českého poháru, jež hostí příští neděli Havířov. Soupeřkami MSK, které obhajují titul, bude Moravský Krumlov, CDU Sport Ostrava a také SK Dobré. „K dispozici by měla být už i Dana Čechová. Zdá se, že náš tým je ve formě, což je dobrá zpráva před finále,“ zmínil Hýbner.
Další extraligové zápasy sehrají hráčky MSK až v novém roce. V sobotu 13. ledna se představí v Ostravě proti tamějšímu třetímu týmu tabulky, o den později změří síly v Havířově proti pátému týmu tabulky.

VÁCLAV PETRŮ

Plánovaný lázeňský komplex v Pasohlávkách. Celkový pohled.
Obří komplex čínských lázní: v Pasohlávkách vyrostou i nové domy