I v odvetném čtvrtfinálovém utkání Superligy stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex uspěly. Po výhře 6:2 na půdě rakouského LZ Linz Froschberg a předcházejícím vítězství 6:1 v domácím prostředí postoupily suverénně do semifinále prestižní středoevropské soutěže, v níž je čeká největší favorit Superligy, Linz AG Froschberg.
Ten má ve svém kádru tři čínské hráčky a reprezentantku ČR Vacenovskou.

Do Linze odjely stolní tenistky Břeclavi bez Ivany Weberové, u níž doznívala viróza, a proto raději zůstala doma, aby byla stoprocentně fit na sobotní extraligu s Hodonínem A.

Ani Linz ale nezůstal kompletní, i on měl ve svém středu absenci zaviněnou nemocností (Kmotorková). O jednoznačný výsledek 6:2 se postarala dvojice Renáta Štrbíková-Olesja Stachova.

Nejprve společně vyhrály čtyřhru proti páru Petzner-Heine, když ztratily první set, ale pak postupně získávaly půdu pod nohama.
Hrály spolu čtyřhru poprvé a musely průběžně budovat hrací systém tak, aby se co nejlépe doplňovaly. Štrbíková byla ve dvouhrách bezkonkurenční, porazila celé trio Linze a přitom si opět mohla dovolit parádní herní kreace, což ocenili i domácí fanoušci, zvyklí na ukázky vrcholového stolního tenisu při utkáních Linze AG Froschberg.

Stachova začala jasnou výhrou nad náhradnicí Madl a pak si poradila ve třech setech i s reprezentantkou Rakouska Petzner, kterou porazila poprvé v kariéře po předchozích třech porážkách.

Veronika Malíková, která na třetím místě sestavy Břeclavi nahradila Weberovou, svým herním pojetím neměla na vyzrálé hráčky Linze Petzner a Heine moc šancí.

U Petzner jí vadily rotace topspinů, s Heine se jí hrálo lépe a měla i několik setbolů ve třetím setu, ale soupeřka byla celkově jistější a své zkušenosti dokázala proměnit ve druhý bod domácího celku.

Ve druhém čtvrtfinále porazil Hodonín v domácím prostředí Kecskemét 6:4. Po porážce v Maďarsku 4:6 byl shodný počet získaných bodů (10:10) i setů (38:38). První zprávy o poměru míčků byly pro Hodonín nepříznivé (-26), v oficiální zprávě byl ale úspěšnější (694:680) a postoupil tak do druhého semifinále proti Mladosti Zagreb.