Ještě v posledních srpnových dnech (28. - 31. 8) budou ženy MSK s kompletním širším áčkem (Štrbíková, Weberová, Stachova, Malíková a Mergenthalová) startovat na elitním mezinárodním turnaji pro zvaná družstva v italském Terstu.

Od 2.září do konce týdne budou Renáta Štrbíková a Ivana Weberová na soustředění reprezentace žen ČR ve Vlašimi naslouchat pokynům nového reprezentačního trenéra Miroslava Cecavy.

Závěr týdne (6.-7.9.) stráví v Praze na mezinárodním turnaji Prague Open, pak se přesunou zpět do Břeclavi, aby vedly družstvo žen MSK Břeclav Gumotex do těžkého boje úvodního kola mezinárodní Superligy proti silnému maďarskému celku Spartacus Kecskemét.

V půli záři (13.-14.9.) dojde i na extraligu. V úvodním dvoukole nejvyšší domácí soutěže budou ženy MSK hrát doma s Litoměřicemi a se Slavojem Praha.
Následovat budou dva superligové výjezdy do Topolčan (16.9.) a do rakouského Pinkafeldu (23.9.), jimiž bude uzavřena první polovina bojů v základních skupinách této kvalitní nadnárodní soutěže.

To ale ještě nebude důležitým startům v září konec. V sobotu 27.9. nastoupí ženy MSK v Hodoníně proti obhájci mistrovského titulu, což bude jeden z vrcholů první poloviny sezóny 2008-2009.

O den později (28.9.) bude dalším extraligovým soupeřem stolních tenistek Břeclavi Hodonín B.
Sportovními akcemi nabitá sezóna pak bude pokračovat startem reprezentace ČR na mistrovství Evropy v Moskvě (3.-12.října).
Oporou reprezentačního výběru žen ČR je již několik let Renáta Štrbíková, což bude platit i v Rusku.