Do Břeclavi přijel dobře připravený celek stolních tenistek SK Frýdlant

nad Ostravicí, aby se pokusil porvat se o extraligové body s obhájcem mistrovského titulu, MSK ČP Břeclav Gumotex. Nahrávalo mu, že trojka Břeclavi, Běloruska Katsiaryna Baravok startuje na mistrovství světa juniorek v Indii, a protože není domácí hráčkou, nemohlo být z tohoto důvodu žádáno o odklad těžkého utkání. Proti silným hráčkám Frýdlantu neměla téměř žádné šance na úspěch přední česká kadetka Veronika Tušlová, která nastoupila po boku Vivien Ellö a Ganny Gaponové.

Utkání bylo od začátku hodně vyrovnané, a tak konečná remíza 5:5 odpovídá jeho průběhu. Bez ztráty bodu prošla lítými boji Gaponova. Tvrdým oříškem pro ni byla hned v úvodní sérii dvouher jednička Frýdlantu, česká reprezentantka Hana Bartošová, která se v Břeclavi předvedla v oslnivé formě. Ukrajinka vydřela koncovky prvních dvou setů, když v prvním prohrávala 7:9 a ve druhém odvrátila dva setboly (9:10 a 11:12).

Ve třetím byl útok Bartošové hodně přesný, ale ve čtvrtém naopak chytila nástup Gaponova a zdálo se, že vyhraje 3:1. Ani vedení 5:1 a později 8:5 ale nestačilo, Bartošová se dostala ke třem setbolům (10:8 a 11:10) a ten třetí proměnila ve vyrovnání na 2:2. V rozhodujícím dějství byl stav až do 6:6 vyrovnaný, žádná z hráček nevedla o více, než o jeden bod. Až série tří úspěšných míčků domácí jedničky definitivně tuhý odpor Bartošové zlomil.

S juniorskými reprezentantkami ČR Kateřinou Tomanovskou a Karin Adámkovou již Gaponova tolik práce neměla, i když si na ně musela také dávat pozor. „Ganna nastoupila s novými potahy, se kterými se jí lépe útočí, ale není si tak jistá v obraně," přiblížil situaci, v níž se aktuálně nejlepší hráčka MSK nachází, kouč Břeclavi Petr Nedoma.

Slabší den měla Ellö. V úvodu si s přehledem poradila s Tomanovskou, ale pak podlehla v pěti setech drzé útočné hře Adámkové a vůbec nestačila držet krok s důraznou a neskutečně jistou Bartošovou. „Vivien má jisté osobní problémy, do hry nemoha dát své obvyklé maximum, protože nebyla v pohodě," přidává vysvětlení Nedoma, který remízu s těžkým soupeřem za dané situace bere, protože udržuje Břeclav v tabulce o bod před Frýdlantem.

Po třech očekávaných porážkách Tušlové byl stav 5:4 pro hosty, o dělbě bodů rozhodla závěrečná čtyřhra. V ní Gaponova s Ellö podaly excelentní výkon, ve druhé sadě nadělily Bartošové s Adámkovou „kanára" a v sadě třetí bravurně odvrátily po rozházené koncovce (z 6:3 na 6:9, 9:9 a 9:10) soupeřkám setbol.

MSK ČP Břeclav Gumotex-SK Frýdlant nad Ostravicí 5:5. Tušlová-Adámková 0:3

(-5,–7,–8), Ellö-Tomanovská 3:0 (2,7,9), Gaponova-Bartošová 3:2 (10,12,–6,–10,7), Ellö-Adámková 2:3 (11,–6,8,–4,–5), Tušlová-Bartošová 0:3 (-2,–4,–6), Gaponova-Tomanovská 3:1 (8,–9,6,6), Ellö-Bartošová 0:3 (-5,–5,–6), Gaponova-Adámková 3:0 (7,8,10), Tušlová-Tomanovská 0:3 (-8,–9,–4), Gaponova,Ellö-Bartošová,Adámková 3:0 (6,0,10).