Začátek utkání ale na tak vysokou výhru neukazoval. Ve čtyřhře měly Renáta Štrbíková s Ivanou Weberovou co dělat, aby prorazily herní jistotu Žmolíkové a Kučerové.

Dřívější a současná juniorská reprezentantka ČR jsou jisté z obou stran a každé příležitosti využívaly k herní aktivitě. V závěru pátého setu se ale k nápaditosti Štrbíkové přidala kvalitními útočnými údery Weberová a odpor soupeřek byl definitivně zlomen.

Také první dvouhra mezi Olesjou Stachovou a Kučerovou byla pětisetová. Většinu zápasu měla trochu navrch Ukrajinka, která mohla rozhodnout již ve čtvrtém setu. V páté sadě měla tři mečboly (10:7), ale nakonec musela dva mečboly odvracet (10:11 a 11:12). To se jí podařilo i s pomocí soupeřky, která se zalekla dvou slibně rozehraných míčů, jež nedokázala zakončit.

Ani Weberová se Žmolíkovou to neměla snadné. Za stavu 1:1 na sety se lámal chléb, v napínavé setbolové koncovce nevyužila hráčka Hluku pětinásobné výhody, zatímco Weberová svůj druhý setbol brzy po oddechovém času proměnila. Třetí set skončil 18:16 a hodně pomohl k tomu, že dvojka Břeclavi zápas dovedla do úspěšného konce.

Pak již to bylo snazší, následující zápasy končily většinou jasnými výhrami domácích stolních tenistek a skutečně se bojovalo až v posledních dvou zápasech.

Malíková svůj duel s Kučerovou prohrála v koncovkách druhého a čtvrtého setu, v nichž měla po dvou neproměněných setbolech (10:8 – 10:9 a 11:10). Stachova se Žmolíkovou prohrála první dva sety a po druhém (2:11) by na ni málokdo vsadil. Vzchopila se ale a pestrou hrou zcela vykolejila soupeřku, která po porážce neskrývala své rozladění. Trojku Hluku Štrofovou v utkání moc vidět nebylo.