V utkáních jedenáctého a dvanáctého kola základní části soutěže, v nichž Břeclav hostila dva celky Hodonína, doplnila Renátu Štrbíkovou a Kristýnu Mikulcovou členka reprezentace Běloruska, obranářka Elena Dubkova. Její vstup na českou extraligovou scénu byl impozantní. Proti Hodonínu B i obhájci mistrovského titulu ČSAD Hodonín A získala plný počet bodů a ukázala tak, že bude platnou posilou.

Hodonín B nebyl stolním tenistkám Břeclavi soupeřem. Štrbíková a Dubkova vyhrály spolu úvodní čtyřhru a pak i všechny tři dvouhry, vše bez ztráty setu. Mikulcová zdolala 3:1 Kalužnou a Ondříškovou, s Tomanovskou vyhrála 3:2 a i ona si uchovala čistý štít. Konečný výsledek pak zněl 10:0 pro favorita.

Hodonín A vyhrál všech devět utkání v první polovině základní části extraligy. Břeclav porazil v domácím prostředí 8:2, to byl ale celek MSK neúplný a jeho jednička Štrbíková nebyla zcela zdravotně fit. Odveta se povedla excelentně. Již v úvodní čtyřhře se ukázalo, že Štrbíková se svou technickou vybaveností je schopna velkých výkonů i tehdy, když má po svém boku obranářku. Vachovcová s Matelovou, které dosud všechny extraligové čtyřhry vyhrály, byly tentokrát jasně slabší. Hned úvodní série dvouher byla kolem pravdy. Štrbíková zdolala v pěti setech Matelovou, která si na ni věří a je dostatečně herně drzá, Mikulcová v souboji trojek nestačila na Ivanu Pelcmanovou a v dramatickém souboji porazila Dubkova jedničku Hodonína Vachovcovou, která odedávna mívá problémy se hrou proti obraně. Vypadalo to na 3:1, když za stavu 2:1 na sety vedla Dubkova 8:3. Vachovcová ale nesložila zbraně, set vyhrála 11:9 a v posledním dějství měla i mečbol (10:9). Byl to pro družstvo dobrý rozjezd, zisk dvoubodového vedení, které domácí hráčky udržely až do konce utkání. Dubkova přidala jasnou výhru nad Pelcmanovou a kupodivu moc problémů neměla ani s Matelovou, Štrbíková v pohledném zápasu podlehla 2:3 Vachovcové a až na slabší první set si díky pestrosti své hry snadno poradila s Pelcmanovou, které tak oplatila překvapivou prohru z úvodu soutěže. Jen Mikulcová zůstala v tomto utkání bez bodu, když i Matelová a Vachovcová ji přehrály bez maximálního nasazení. Výsledek 6:4 pro Břeclav otevírá hráčkám MSK dvířka k postupu v tabulce na druhé místo po základní části extraligy a výhledově boj o titul právě s Hodonínem. To by se ale již na obou stranách měly v družstvech objevit i Číňanky. Hodonín má svou Shi Dan, která je připravena přijet na play off, v Břeclavi by se v nejbližších dnech měla po vyřízení cestovních formalit objevit Yang Xiao.

MSK ČP Břeclav Gumotex - ČSAD Hodonín A 6:4. Štrbíková,Dubkova-Vachovcová, Matelová 3:1 (6,7,–6,8), Štrbíková-Matelová 3:2 (-6,10,7,–9,8), Mikulcová-I.Pelcmanová 0:3 (-9,–10,–11), Dubkova-Vachovcová 3:2 (-8,4,8,–9,10), Mikulcová-Matelová 0:3 (-7,–7,–10), Štrbíková-Vachovcová 2:3 (-10,6,10,–5,–9), Dubkova-I.Pelcmanová 3:0 (4,6,7), Mikulcová-Vachovcová 0:3 (-7,–5,–4), Dubkova-Matelová 3:0 (9,8,10), Štrbíková-I,Pelcmanová 3:1 (-8,5,3,4).
Další výsledky: Hluk-Hodonín A 1:9 a Hodonín B 8:2, SK Frýdlant-Litoměřice 8:2 a Děčín 9:1, Ferrum Frýdlant-Děčín 10:0 a Litoměřice 7:3, Slavoj Praha-Bor 8:2
Tabulka: 1.ČSAD Hodonín A – 31 bodů, 2.Ferrum Frýdlant n.O. – 30, 3.SK Frýdlant – 28, 4.MSK ČP Břeclav Gumotex – 27, 5.Spartak Hluk – 24, 6.TTC Litoměřice – 17, 7.Slavoj Praha – 17, 8.ČSAD Hodonín B – 16, 9.SKST Děčín – 15, 10.Sokol Bor – 11. Slavoj Praha a Sokol Bor mají odehráno o jedno utkání méně, než ostatní celky extraligy.