Tyto výsledky naznačují, že šlo o jasnou záležitost Jihomoravanek. Nebylo tomu tak. „Je jasné, že výsledky vypadají jednoznačně. Ale v několika situacích rozhodovalo štěstí. Třeba v úterý odvracela Mikulcová dva mečboly,“ vysvětlil břeclavský trenér Jaroslav Hýbner.

Břeclavské stolní tenistky se se soupeřkami, které hrály ve složení Hana Valentová, Veronika Poláková a Libuše Horáková, utkaly během dvou dnů. Nejprve v úterý podvečer, odveta se hrála ve střed od 13:00 hod.

Zápasy měly hodně společného.

Třeba to, že jediný bod získala poražená strana přes Kristýnu Mikulcovou. Jediný úspěšný zářez si na svoji pálku připsala Valentová.

Jednička břeclavského týmu Renáta Štrbíková znovu potvrdila, že nemá konkurenci. Opět hrála přesně to, co potřebovala pro svá vítězství.

Běloruská obranářka Elena Dubkova měla zase klasicky pomalejší rozjezd, ale díky svému až flegmatickému stylu své soupeřky postupně unavila a také sbírala body potřebné pro vítězství.

„Dubkova si nějaký ten set neodpustila, ale byl to dobrý výkon. Od Štrbíkové bychom někdy chtěli třeba přesnější úder, ale to by zase nebyla ona. Prostě si hraje, má svůj styl,“ vysvětlil Hýbner.

V Břeclavi se už pomalu chystají na cestu do Hodonína. K prvnímu finálovému zápasu. Konkurenční jihomoravský tým se sice ještě neprobojoval až k vrcholu, ale po výsledku z prvního zápasu 5:2 je velmi pravděpodobné, že důležitý krok udělá již v pátek, kdy se odveta hraje.

Štrbíková a spol. proto bude mít jedinečnou šanci oplatit svému úhlavnímu rivalovi porážku z loňska. První zápas by měl začít v Hodoníně 8. května.

„To bude nesmírně složité, už kvůli té obrovské rivalitě, která mezi týmy panuje,“ uzavřel kouč břeclavských hráček.