I když je sestava Břeclavi děravá s výraznou slabinou na třetím postu, skončila obě utkání výhrami stříbrného celku z minulého ročníku nejvyšší domácí soutěže.

Postarala se o to dvojice Renáta Štrbíková-Kristýna Mikulcová, která byla ve dvouhrách stoprocentní, což samo o sobě stačilo k zisku potřebných šesti bodů k výhře družstva.

Jak je to důležité, ukázalo sobotní utkání s Litoměřicemi, v němž Štrbíková s Mikulcovou prohrály čtyřhru s dobře se doplňujícím párem Ságlová-Fousková.

Nebýt následných úspěchů ve dvouhrách, mohlo dojít k dělbě bodů, protože Barbora Poláchová neuspěla ani v jedné dvouhře, s ostřílenými ligovými hráčkami získala jen jeden set, všechny ostatní prohrála výrazným bodovým rozdílem.

Nebezpečí i pro Štrbíkovou a Mikulcovou hrozilo z pálky nejlepší hráčky Litoměřic Miroslavy Ságlové. Někdejší juniorská reprezentantka ČR to na favoritky umí.

V minulém kole pokořila celý Ferrum Frýdlant i oporu SK Frýdlant Dobešovou, loni v extralize získala mimo jiné i skalpy Štrbíkové a Weberové.

Tentokrát začínala v Břeclavi se Štrbíkovou a vzala jí set (1:3), pak po boji podlehla Mikulcové 2:3. Celkový výsledek tak zněl 6:4 pro Břeclav.

Nedělní utkání s nováčkem soutěže z Děčína již tak dramatické nebylo. Zmíněná dvojice opor MSK získala rychle šest bodů, potřebných k vítězství. Mezitím Poláchová své dvě dvouhry ztratila, znovu v poměru 0:3, ale po těsných jednotlivých setech.

Za stavu 6:2 již poslední dvě dvouhry rozhodovaly jen o určení výsledného skóre.

Poláchová po dvou prohraných setech našla recept na jistou, ale jednoduchou hru Rambouskové a získala svůj premiérový bod v extralize.

Štrbíková si zalaškovala s Meidlovou, povolila jí zisk dvou setů, ale pátý set si již pohlídala.

Ženy MSK porazily Děčín 8:2 a rozptýlily obavy z hrozícího pobytu v dolní polovině tabulky.

Skutečný zátěžový test je čeká za čtrnáct dnů (24. a 25.10.), kdy budou hosty dvou silných celků z Frýdlantů nad Ostravicí, posílených o dlouholeté reprezentantky ČR Valentovou (Ferrum) a Dobešovou (SK).