Na stolech Sokola Bor i SKST Vlašim dosáhly absolutních vítězství v poměru 10:0, aniž by musely ukázat všechno své umění.

Přitom Bor (aktuálně 6.) i Vlašim (7.) patří k lepšímu středu tabulky, udržujícímu si naději na postup do závěrečného play-off o titul mistryň ČR pro rok 2009, týkajícího se nejlepších šesti družstev po základní části soutěže.

V Boru ztratily ženy MSK pět setů. Po jednom úvodní čtyřhra, Renáta Štrbíková s Gallerachovou a Ivana Weberová s Radnicovou. Na pět setů se hrálo jen v duelu Gallerachová-Stachova, v pátém setu ale hráčka MSK zvítězila s odstupem 11:6.

Ostatní zápasy byly hrány za jasné převahy hostujícího celku, který se bleskově dostal k vítěznému bodu (6:0), pak malinko slevil na koncentraci a povolil hráčkám Boru získat zmíněné sety z dvouher.

Ve Vlašimi byl průběh extraligového utkání ještě jednoznačnější. Někdejší juniorská reprezentantka Poláková-Fantová vzala v první sérii dvouher set Stachové, druhý „věnovala“ Štrbíková mladičké Staré. Ostatních osm zápasů bylo třísetových.

Vyhrával i největší soupeř Břeclavi ČSAD Hodonín A, a to 9:1 ve Frýdlantu a 10:0 v Brně, čímž si nadále drží dvoubodový náskok v čele tabulky.

Frýdlant navíc remizoval s Hodonínem B 5:5 a má na třetím místě již pětibodovou ztrátu na MSK, stále je ale hodně vzdálen všem ostatním účastníkům extraligy.

Aktuálně čtvrtý je Slavoj Praha, těsně sledovaný Hodonínem B, Borem a Vlašimí. Beznadějně poslední je celek SKST Brno.

Do konce základní části extraligy chybějí odložená utkání Hluku v Boru a ve Vlašimi a kompletní dvoukolo 28.-29.března, v němž budou ženy MSK Břeclav hostit Frýdlant a SKST Brno.