Ženy MSK Břeclav A Gumotex, které v předcházejícím ročníku obsadily třetí místo v České republice za Hodonínem a Frýdlantem, si budou chtít své umístění určitě vylepšit. V hráčském kádru vystřídá Číňanku Mai Gejie, která se vrací domů kvůli studijním zájmům, nejlepší česká stolní tenistka posledních let, osmadvacetiletá Renáta Štrbíková, která se společně s Ivanou Weberovou a Olesjou Stachovou pokusí zaútočit na pozici ČSAD Hodonín, mistra ČR 2007 a 2008. Loni druhý Frýdlant začne letošní sezónu výrazně oslaben, což jen posiluje pozice břeclavských stolních tenistek.

Extraliga bude zahájena svým prvním dvoukolem 13.-14. září. Dvojice Břeclav-Spartak Hluk v něm bude hostit TTC Litoměřice a Slavoj Praha. V dalším kole (27.-28. září) čeká ženy MSK těžká zkouška na stolech Hodonína A a hrát budou i s Hodonínem B. 18.října se střetnou v jediném utkání s Hlukem, pak uvítají Sokol Bor a SKST Vlašim (8.-9. listopadu) a první polovinu základní části soutěže uzavřou výjezdem na stoly SKST Brno a SK Frýdlant nad Ostravicí (15.-16. listopadu). Odvety základní části skončí 29. března příštího roku a 6 nejlepších týmů si to rozdá o mistra 2009.

Celostátní 1.liga žen, ve které startuje o dvě družstva více než v extralize (tj. 12), začne 11. října utkáními dvojic. Ženy MSK Břeclav B, ve složení Veronika Malíková, Petra Mergenthalová, Barbora Poláchová a Svatava Janků, se střetnou se svým tradičním úvodním soupeřem, s ČSAD Hodonín C. O týden později (18.-19. října) pojedou na stoly nováčka soutěže Vršovce Voděrady a do Dobrého, které vyměnilo své právo startu v extralize se SKST Brno. Pak do břeclavské haly přijedou SKST Teplice a SKST Děčín (1.-2. listopadu), následovat bude výjezd do Neředína a Havířova (15.-16. listopadu), domácí dvojutkání s plzeňskými celky Unionem a Sokolem Plzeň V (29.-30. listopadu) a první polovinu základní části 1.ligy uzavřou ženy MSK B v Brně na stolech Moravské Slávie a v Mostu (13.-14. prosince).