Posledním dvoukolem byla ukončena základní část extraligy stolních tenistek. Ženy MSK Břeclav Gumotex v něm hostily třetí celek tabulky SK Frýdlant nad Ostravicí a mladý kolektiv hráček SKST Brno, který byl v té době již jistým sestupujícím do 1.ligy.

Utkání s Frýdlantem bylo při neúčasti nemocné Ivany Weberové na jedné a hrající trenérky Marie Hrachové na druhé straně zcela vyrovnané a nakonec skončilo nerozhodně 5:5.

Renáta Štrbíková sice své tři dvouhry vyhrála s naprostou lehkostí a elegancí a výrazně přispěla i k bodu z úvodní čtyřhry, její spoluhráčky Olesja Stachova a Veronika Malíková však již tak úspěšné nebyly.

Stachova získala jeden bod až ve zcela posledním zápasu s trojkou Frýdlantu Veličkovou. Předtím svedla dvě pětisetové bitvy s Chlebovou a s Roubalovou, v obou měla po jednom mečbolu, ale štěstí tentokrát nestálo na její straně. Dobře trénované soupeřky s ní co do jistoty úderů držely krok a v rozhodujících momentech dokázaly být i tvrdší.

Nabídnuté šance nevyužila Malíková. Znovu byla její hra neurovnaná, postavená na účinném podání a hned po něm následující tvrdém zakončení.

Když ale soupeřky dokázaly prvotní tlak odvrátit, byly ve výměnách jasně lepší, což platilo překvapivě i na účet Veličkové, která pro Malíkovou neměla být rovnocennou soupeřkou. Výsledkem byl nulový příspěvek Malíkové, což vedlo ke zmíněné dělbě bodů.

Nedělní utkání s Brnem mělo daleko poklidnější průběh. Ženy MSK ho vyhrály 7:3, a to všechny tři body získal hostují celek bez boje, když v průběhu úvodního setu svého prvního zápasu odstoupila ze hry pro nevolnost Malíková.

Štrbíková a Stachova se samy postaraly o rychlých sedm bodů, když jediný set ztratila Stachova s přední českou kadetkou Tomanovou z Havířova (startuje za Brno na základě pravidla o střídavém startu ve vyšší soutěži, jinak hraje 1.ligu v Havířově).

Po základní části extraligy je na prvním místě tabulky obhájce titulu ČSAD Hodonín A o tři body před MSK Břeclav Gumotex.

Tito dva favorité jsou do play–off o mistra ČR 2009 nasazeni přímo do semifinále a po dubnové reprezentační přestávce se za stoly objeví až 10.května.

Třetí je Frýdlant (šest bodů za Břeclaví), čtvrtý Hodonín B, pátý Spartak Hluk a šestý Slavoj Praha. Tyto čtyři celky čeká čtvrtfinále play–off 11., 18. a případně 19.dubna (když bude stav na utkání 1:1).

Frýdlant bude hrát se Slavojem Praha a vítěz bude nejbližším soupeřem břeclavských stolních tenistek. Ve druhém čtvrtfinále změří síly Hodonín B s Hlukem, vítěz nastoupí v semifinále proti Hodonínu A.