Přední české celky znovu potřebovaly ke zisku bodu všech devět dvouher, čtyřhra už se v play-off nehraje. Předpoklad vyrovnanosti sportovního boje se naplnil vrchovatě, i když Vivien Ellö, jednička MSK, získala s přehledem tři body. „Vivien ztratila jen první set s mladší ze sester Blaškových Zdenou, tentokrát jí tolik nevzdorovala nejlepší hráčka Frýdlantu Karin Adámková, se kterou v základní části extraligy vyhrála dvakrát až po velkém boji 3:2," připomněl vyrovnané duely dvou jedniček svých týmů břeclavský kouč Petr Nedoma.

Tři body byly ale jen výborným základem pro úspěch družstva, potřeba bylo získat další dva ze šesti možností, které měly k dispozici Aneta Kučerová a Andreia Dodean.

A těm se oběma podařilo zdolat jen Dagmar Blaškovou, která z herny MSK jako jediná odjížděla bez úspěchu.

Její sestra totiž hned v úvodu ve čtyřech setech přehrála Dodean a pak nedala šanci ani Kučerové.

Dvojka a trojka Břeclavi svedly naopak velký boj s Adámkovou. Zápas Kučerová-Adámková přinesl čtyři vyrovnané sety, při nichž se na obou stranách počítadla skóre vždy objevila desítka. „Aneta zahrála velmi dobře s Adámkovou i s Dagmar Blaškovou, v zápasu s mladší ze sester Blaškových jí hodně vadil sendvičový potah na bekhendu soupeřky," komentoval rozdíl mezi oběma dvojkami břeclavský kouč.

Ještě blíže k překonání Adámkové měla Dodean, mladá Rumunka v břeclavském dresu. Prohrála sice jasně první dva sety, pak ale dokázala srovnat na 2:2 a v páté sadě měla herně navrch až do stavu 8:4. Po zkaženém podání a další lehké chybě znervózněla a jedničce Frýdlantu již stačilo jen držet míč na stole, aby pro své družstvo získala třetí bod.

„Andreia bojuje sama se sebou, není zvyklá hrát zápasy na tak vysoké úrovni. Během timeoutů jsem do ní naléval správnou taktiku, kterou se jí ale moc nedařilo dodržovat," zhodnotil kouč MSK Petr Nedoma výkon mladé Rumunky.

Za nerozhodného stavu 4:4 to pro barvy MSK vypadalo hodně černě. Dodean s Dagmar Blaškovou prohrála vysokým bodovým rozdílem první dva sety a v tom třetím byl stav 8:9, když přišel na řadu záchranný oddechový čas pro Rumunku. Po něm získala trojka MSK tři body a tím i set.

V dalších dvou již byl boj vyrovnaný a v tom úplně posledním byla v závěru evidentně nervóznější hráčka Frýdlantu. „Bylo to obrovské drama se šťastným koncem pro nás. K výkonu Vivien není třeba nic dodávat, je to naše stálice. K ní ale musí přidat body i někdo další," tvrdil před odvetou Nedoma.

MSK Gumotex Břeclav – SK Frýdlant nad Ostravicí 5:4

Dodean – Z.Blašková 1:3 (-8,–9,5,–6), Ellö – D.Blašková 3:0 (8,6,5), Kučerová – Adámková 1:3 (-10,–10,11,–11), Ellö – Z.Blašková 3:1 (-9,6,7,6), Dodean – Adámková 2:3 (-8,–5,5,10,–9), Kučerová – D.Blašková 3:1 (6,–8,6,8), Ellö – Adámková 3:0 (6,7,10), Kučerová – Z.Blašková 0:3 (-9,–5,–6), Dodean – D.Blašková 3:2 (-6,–3,9,8,8).

Frýdlant nad Ostravicí – Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav byly úspěšné i v odvetném semifinále play-off extraligy, když porazily Frýdlant nad Ostravicí na jeho půdě bez ztráty bodu 5:0. Zapotily se tak mnohem méně než při prvním dvouapůlhodinovém dramatu, které zvítězily 5:4. Břeclavanky tak uzavřely semifinálovou minisérii vítězstvím 2:0 na utkání a postoupily do finále, kde bude téměř s jistotou jejich soupeřem Hodonín.

Ten obě semifinále s Hradcem Králové odehraje až tento týden, navíc po dohodě klubů dvakrát na domácích stolech. Vzhledem k síle Hodonína je jen teoreticky možné, že se bude hrát třetí utkání, opět by jej hostila hodonínská herna. „V odvetě proti nám nemohl Frýdlant nasadit Zdenu Blaškovou, která si tak úspěšně vedla v Břeclavi, protože nejlepší česká kadetka má ve Frýdlantu střídavý start a může odehrát maximálně padesát procent utkání," vysvětlil absenci klíčové hráčky břeclavský kouč Petr Nedoma.

Nahradila ji nestárnoucí hrající trenérka Marie Hrachová, která si stále udržuje vysokou sportovní výkonnost. Přesto na dravost mladších soupeřek nestačila, v pěti setech podlehla nejprve Andreie Dodean a ve druhé sérii dvouher stejným poměrem setů i Anetě Kučerové.

Frýdlant zvolil taktiku rychlého rozhodnutí sportovního boje, v úvodní sérii nasadil svou jedničku Karin Adámkovou proti Vivien Ellö a věřil, že zopakuje své výborné výkony ze základní části extraligy a zavelí k úspěšnému konečnému výsledku.

Pomoci jí měly Hrachová s Dodean a Dagmar Blašková s Kučerovou, všechny tři ale své vstupní zápasy prohrály a o vítězi bylo téměř rozhodnuto.

Dílo dokončila Ellö výhrou 3:1 nad Blaškovou, která se dlouho držela v kontaktu a ve čtvrté sadě prohrála až 15:17. „Vivien těží z velké herní jistoty a mladé hráčky proti ní uplatňují riskantní hru, která přináší výsledky i chyby. Výborně tentokrát zahrála Aneta a důležitý úvodní bod získala hned v úvodu Andreia," pochvaloval si kouč MSK Petr Nedoma hru stolních tenistek Břeclavi, které odvetu zvládly na jedničku a mohou se již v klidu připravovat na finálový boj, pravděpodobně s Hodonínem.

První hráčka Frýdlantu Adámková se vzhledem k nezvyklému nasazení do sestavy již ke svému druhému zápasu nedostala, protože utkání skončilo výhrou hostí 5:0. „Byl to dobrý výkon celého našeho hráčského kolektivu a i když se v jednotlivých zápasech urputně bojovalo o vítězství, všechny duely jsme úspěšně zvládli a vezeme si opticky snadnou výhru 5:0," uzavřel spokojený Nedoma.

SK Frýdlant nad Ostravicí – MSK Břeclav 0:5

D.Blašková – Kučerová 1:3 (-11,–9,8,–9), Hrachová – Dodean 2:3 (-7,9,–6,10,–6), Adámková – Ellö 1:3 (8,–7,–5,–8), Hrachová – Kučerová 2:3 (-9,–8,8,9,–4), D.Blašková – Ellö 1:3 (6,–9,–10,–15).

Konečný stav série: 2:0.