Stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex úspěšně zvládly utkání šestého kola mezinárodní Superligy s rakouským celkem LZ Linz-Froschberg a po těsném vítězství 6:4 postupují do elitní šestice soutěže.

„Teď už nebude žádných lehkých soupeřů, každý z pěti dalších celků má ve svém středu nejméně jednu Číňanku a další špičkové hráčky, reprezentantky svých zemí. Číňanku budeme ale mít i my. Do družstva se za chvíli vrátí Mai Gejie,“ radoval se trenér Břeclavi Jaroslav Hýbner.

Utkání s Linzem začalo důležitou výhrou Ivany Weberové a Olesji Stachové ve čtyřhře. Domácí hráčky po prvním prohraném setu přidaly na přesnosti i důrazu a držely pevně otěže v rukou. Teprve později se ukázalo, jak byla tato výhra důležitá.

Elitní dvojice Linze Lenka Kmotorková a Martina Petznerová totiž byla schopna stejně jako v Rakousku výrazně ovlivnit výsledek. Nyní získaly obě po dvou bodech a zle proháněly i Weberovou. Aktuálně nejlepší hráčka Břeclavi musela Petznerové dokonce odvracet mečbol.

Také zápas s Kmotorkovou, která hrála v dobré formě, rozhodla Weberová až v koncovce pátého setu. Stachova začínala právě s Kmotorkovou, ale důraznější soupeřka vyhrála třikrát 11:9. V duelu Stachové s Petznerovou se hrálo více o míč, ale reprezentantka Rakouska byla aktivnější, minimálně chybovala a navíc měla v klíčových momentech i štěstí .

Trojka Břeclavi Veronika Malíková splnila svůj úkol. Na Petznerovou uhrála set, s Kmotorkovou neměla nejmenší šanci. „Míčky ke mně létaly nezvykle rychle, nestačila jsem pořádně reagovat,“ prozradila po utkání Malíková.

Pro reprezentantky Břeclavi pečetila Malíková výhru úspěchem s Mandlovou, která se postu třetí hráčky Linze vystřídala Wellingerovou. Průběh utkání ukázal, že by Břeclavi remíza nestačila. Za stavu 5:4 na body to bylo 17:17 na sety a první utkání skončilo 5:5 a na sety 20:19 pro Linz. Proto musela Malíková vyhrát, jinak by se z postupu do lepší šestky radovaly Rakušanky.

MSK Břeclav Gumotex - LZ Linz-Froschberg 6:4. Weberová,Stachova-Kmotorková, Petznerová 3:1 (-9,7,3,6), Malíková-Petznerová 1:3 (-5,-3,7,-5), Weberová-Mandlová 3:0 (4,0,4), Stachova-Kmotorková 0:3 (-9,-9,-9), Weberová-Petznerová 3:2 (11,-9,-7,11,8), Malíková-Kmotorková 0:3 (-4,-3,-5), Stachova-Mandlová 3:0 (6,3,4), Weberová-Kmotorková 3:2 (-9,9,-9,9,7), Stachova-Petznerová 1:3 (-8,4,-8,-9), Malíková-Mandlová 3:0 (6,7,3).