V obou družstvech došlo k menšímu přeskupení v sestavách. Výsledky dílčích duelů ale byly odlišné. Ivana Weberová sice znovu ve třech setech zdolala trojku Hodonína Pelcmanovou, ale Olesja Stachova tentokrát neměla nejmenší šance proti obraně Shi Dan a co bylo nejhorší, svůj první zápas nedotáhla do vítězného konce Mai Gejie, přestože nad Vachovcovou vedla v pátém setu 5:0. Konec odehrála velmi pasivně, chyb soupeřky se ale nedočkala a prohrála 6:11.

Ještě stále ale bylo o co hrát, i když následně prohrály Weberová se Shi Dan a Stachova s Vachovcovou, aniž by získaly set. Mai své další dva zápasy s drobnými chybičkami zvládla, když Pelcmanovou vyprovodila od stolu po hladké výhře 3:0 a nezastavila ji ani její krajanka Shi, kterou v pěkném zápasu zdolala 3:1. Za stavu 3:4 zůstalo rozhodnutí na vzájemných zápasech dvojek a trojek. Weberová začala s Vachovcovou od podlahy a vyhrála první set, pak se ale neudržela v úderových výměnách a jistota Vachovcové slavila úspěch. Hodonín na třetím postu vystřídal Pelcmanovou zkušenou Monikou Jírovou-Šopovou, která začala se Stachovou nadějně, ale při ukončení utkání již byla Ukrajinka ve vedení. Hodonín tedy porazil MSK Břeclav 5:3 a vynutil si rozhodující třetí zápas.

Z předpokládaného velkého dramatu se nakonec stala jasná záležitost pro hostující celek.
O nevítané vzrušení se postarali ještě před utkáním vedoucí hodonínského stolního tenisu, když si vynutili přeměřování řádně schváleného hracího prostoru v herně MSK a silně tak narušili sportovní ovzduší velkého boje. O tom, že šlo jen o zástupný problém, přesvědčily samotné hráčky Hodonína. Zatímco v Hodoníně v obrovském prostoru Číňanka Shi Dan se svou krajankou Mai Gejie prohrála 1:3, v Břeclavi nad ní vyhrála 3:0 a s přehledem se vypořádala i s Olesjou Stachovou. Hráčky Hodonína byly tentokrát výrazně lepší a cílevědomější v koncovkách setů, v nichž se obdobná utkání rozhodují.
Již v úvodní sérii prohrála Ivana Weberová s Vachovcovou v prvním setu 10:12. V druhém setu měla Weberová pět setbolů, ale znovu koncovku lépe zvládla její soupeřka. Mai se Shi začala excelentně, skvělými útočnými zásahy se dostala do vedení 10:6, pak ale udělala pár školáckých chyb a za stavu 10:10 dvakrát ukvapeně zaútočila z prvního míče. Set prohrála a s ním ztratila i sebedůvěru do další hry.

K setbolu se dostala i houževnatě bojující Stachova ve druhém setu s Vachovcovou, ale znovu se nevyplatila snaha rychle set dohrát. Na třetím postu sestavy Hodonína se poprvé objevila Olga Dzelinská. V úvodní dvouhře s Mai neměla nejmenší šanci, ale vytáhla se výhrou 3:2 nad Weberovou, kterou pečetila výhru Hodonína 5:1. Ženy MSK v rozhodujícím semifinálovém klání vedly 1:0 na zápasy, v dalším průběhu utkání se jim již ale bodovat nepodařilo.