„Pro nás je to náplast na neúspěch v semifinále žen. Nejdůležitější je to, že v Břeclavi mládež dlouho žádného výrazného úspěchu nedosáhla,“ chválí své svěřenkyně trenér Jaroslav Hýbner.

Je to poprvé v historii oddílu, kdy se zástupci mládeže Břeclavi dostali v republice na post nejvyšší. Největší zásluhu na tom má bezesporu přítomnost Číňanky Mai Ge jie v družstvu a její bezchybný výkon ve všech dvouhrách na dorosteneckém šampionátu. V těžkých utkáních s Hodonínem B, za který nastoupily sestry Pelcmanovy, a s Hodonínem A s hráčkami Ondříškovou a Matelovou, by ale dva body z dvouher nestačily. K výhrám rozhodující měrou přispěl podíl Veroniky Malíkové v úvodních čtyřhrách.

A protože obě hráčky MSK drží pálku v levé ruce, nebylo to vůbec jednoduché. Mai se málo dostávala ke svému obávanému forhendu, musela hodně míčků řešit z bekhendové strany. Navíc oba soupeřící páry z Hodonína jsou velmi dobře sehrané, dlouhodobě spolu nastupují v soutěžích. Mai s Malíkovou se postupně sehrávaly, jejich průběžné problémy dokladuje ztráta čtyřhry v utkání s průměrným Sokolovem.

Nesmí se zapomenout ani na Barboru Poláchovou, která byla v Havířově trojkou vítězného družstva. V době, kdy ještě Mai Ge jie nebyla v České republice a nemohla proto hrát na krajských přeborech, byly právě body Poláchové v utkání s Moravskou Slávií Brno hodně důležité. Rozhodly o tom, že Břeclav skončila na krajských přeborech druhá za Hodonínem B a dostala se tak do skupinky náhradních družstev pro start na mistrovství České republiky. „Pro mě je to zatím životní úspěch. Vím, že na mě budou kladeny vysoké nároky, ale to mi dodá síly k další práci. Mám družstvo, od kterého se můžu učit a stále se zlepšovat,“ předsevzala si Barbora Poláchová.

Po odřeknutí účasti Spartaku Hluk byl celek MSK zařazen do šestnáctičlenného startovního pole (14 krajských přeborníků plus přímo nominovaná družstva Hodonína A a Plzně).

V základní skupině Břeclav porazila DDM Olomouc 3:0 (body Malíková, Poláchová a čtyřhra Mai-Malíková), Slavoj Praha 3:1 (Mai 2 a čtyřhra Mai-Malíková) a Baník Sokolov 3:1 (Mai 2 a Malíková 1). Ve finálové skupině přešly Břeclavanky nejprve přes Union Plzeň s výhrou 3:0 (Mai, Malíková a čtyřhra), následovaly výhry nad Hodonínem B 3:1 (Mai 2 a čtyřhra) a Hodonínem A (Mai 2 a čtyřhra Mai s Malíkovou).
Sílu dívčího stolního tenisu v Jihomoravském kraji dokladuje konečné pořadí: 1.MSK Břeclav, 2. Hodonín A, 3. Hodonín B, 4.Union Plzeň.