Letos měl závěr play-off opět jinou příchuť. Frýdlant měl náskok ze základní části soutěže a postoupil lehce až do finále, Hodonín a Břeclav posílily do druhé poloviny sezóny o hráčky čínské národnosti a přispěly ke zvýšení úrovně soutěže, střetly se však opětovně již v semifinále. První utkání v Břeclavi vyhrály domácí 5:4, když stoprocentně úspěšná byla Číňanka Mai Gejie a k jejím třem bodům připojily Ivana Weberová a Olesja Stachova výhry nad Pelcmanovou.
K rozhodnutí mohlo dojít již ve druhém semifinálovém utkání v Hodoníně, přestože se celek Hodonína netajil odhodláním sérii prodloužit do neděle. O všem rozhodla Alena Vachovcová, která byla vždy proti Břeclavi úspěšná. V Hodoníně narazila Vachovcová hned v úvodní sérii dvouher na Mai.

Již v prvním utkání v Břeclavi se s ní držela do stavu 1:1 na sety a 9:9 a teprve pak odešla poražena, nyní to byl pětisetový duel se šťastnou koncovkou pro Hodonín. Mai vedla v pátém setu již 5:0 a vše se zdálo být v nejlepším pořádku. Vachovcová je ale typem hráčky, která se nevzdává za žádného stavu a otočila neuvěřitelným způsobem na 11:6. Mai pak sice ještě porazila Pelcmanovou a podruhé i svou krajanku Shi Dan, její spoluhráčky ale nedokázaly získat bod přes silnou dvojici Shi-Vachovcová, bodovat jen přes trojku ČSAD bylo málo.

Vše se dalo ještě napravit ve třetím utkání, v němž byla opět na straně Břeclavi výhoda domácího prostředí. Ve vypjaté atmosféře zklamaly hráčky MSK koncovky. Weberová v úvodu zabojovala s Vachovcovou, odvrátila v prvním setu čtyři setboly a koncovku sehrála dobře, přesto ji prohrála 10:12. Ve druhém setu měla naopak sama pět setbolů, s jejichž proměněním ale moc spěchala.
Mai se Shi začala perfektně, na její útočné kreace byla radost pohledět. Chyb Mai v závěru prvního setu nasekala víc, než bylo únosné. K zápasu s Vachovcovou pak již nedošlo, protože Weberová inkasovala nečekanou porážku od Dzelinské. Stachova svedla solidní boj s Vachovcovou, i ona to dotáhla ve druhém setu až k setbolu.

V semifinálové sérii měly hráčky MSK Břeclav tuto úspěšnost: Mai Gejie 6:2, Ivana Weberová 2:6 a Olesja Stachova 1:6. Oproti předcházejícím letům chyběl výraznější výsledek celého kolektivu.