Hustopečští stolní tenisté skončili v předchozích dvou sezonách na sedmém místě. Jelikož do play – off postupuje pouze nejlepších šest družstev, Jihomoravané si sezonu neprodloužili a do vyřazovacích bojů nezasáhli. Tentokrát vedení hustopečského klubu doufá, že zástupci klubu skončí alespoň o jeden stupínek výše.

V domácí extralize dominují dva suverénně nejlepší celky – pražské El Niňo, které má v nejvyšší soutěži dokonce tři mužsva, a Zlínský Avex. Se zbytkem starovního pole by měla hustopečská sestava svádět kvalitní vyrovnané bitvy.

Prvním soupeřem, který zavítá do Hustopečí, bude nováček soutěže Sokol Králův Dvůr. Proti domácí sestavě Schwarzer, Hoferik a Dvořáček se představí v sobotu 22. září. Pikantní bude jistě start Davida Štěpánka v dresu Králova Dvora. Štěpánek totiž ještě loni oblékal právě dres svého nynějšího soupeře – Agrotecu Hustopeče. Mimo něj se představí posila z El Niňa Urbánek. Kompletní sestavu doplňuje zkušený hráč Michal Špalek.
Vyjímečně se ale zápas neodehraje v tradiční herně Agrotecu, která se rekonstruuje, ale ve velké sportovní hale v Hustopečích.