Hodonín nastoupil v plné síle s výbornou Číňankou Shi Dan, extraligovou stálicí Alenou Vachovcovou a dynamickou útočnicí z Ukrajiny Olgou Dzelinskou. To ho pasovalo do role favorita, kterou soustředěným výkonem na stolech potvrdil.

Břeclavské stolní tenistky nezklamaly. První dobrou šanci propásly v úvodní čtyřhře. V prvním setu Weberová se Stachovou vedly 10:4 a nechaly soupeřky srovnat na 10:10, třetí a čtvrtý set prohrály až v nadějných koncovkách. Ve dvouhrách svedla Ivana Weberová tři čtyřsetové duely.

Nejprve po rovnocenných dvou setech úspěšně eliminovala tlak Dzelinské, pak ve vyrovnaných soubojích podlehla až ve vypjatých koncovkách Vachovcové a Shi, přičemž s Číňankou byla ještě blíže k úspěchu, když za stavu 1:1 na sety měla čtyři setboly a i v setu čtvrtém byl těsně před koncem stav 10:10.
Jak se již stalo zvykem, statečně bojovala Olesja Stachova. S Vachovcovou se držela první tři sety, se Shi se hodně vyčerpala v setu prvním (10:12) a postupem času bylo pro ni stále těžší prorážet obranný val Číňanky. V závěru utkání si pohlídala „svůj“ bod a porazila krajanku Dzelinskou.

Na třetím postu sestavy MSK hrála podle očekávání juniorka Veronika Malíková. Až na některé světlejší momenty se zkušenějším soupeřkám herně rovnat nemohla. Ještě bude muset hodně popracovat na svém herním výrazu, pokud bude chtít dosahovat výraznějších úspěchů.

Celkově bylo utkání, které sledovala i kamera ČT Brno, divácky zajímavé. K vidění byly krásné úderové výměny, dokladující herní vyzrálost aktérek. Ke spokojenosti domácích chyběl jen lepší výsledek.
Až v prosinci se v družstvu znovu objeví Číňanka Mai Gejie, což by se mělo na úderné síle kolektivu pozitivně projevit.