Na výsledku by nebylo nic divného, kdyby bylo družstvo vkompletním složení. Ze soustředění reprezentace žen ČR ve Frýdlantu se ale vrátila se střevní chřipkou Ivana Weberová, ulehla shorečkou a rázem bylo družstvo bez jedničky Mai Gejie i dvojky. Oslabený hráčský kolektiv odjel do Linze scílem uhrát co nejpřijatelnější výsledek pro prosincovou odvetu, vníž se bude definitivně rozhodovat o druhém postupujícím do play off o 1.-6.místo.

Již vúvodní čtyřhře zahrály nad očekávání Olesja Stachova a Veronika Malíková proti ostřílené dvojici Kmotorková.Petznerová. Ztratily sice první set, ale vdalších třech byly zjevně lepší a postaraly se o příznivý vstup do utkání.

Druhý bod přidala Malíková, která obdobným způsobem (nezvládla jen koncovku prvního setu) zdolala trojku Linze Wellingerovou. Petra Mergenthalová pak podle očekávání nestačila na reprezentantku Slovenska Kmotorkovou, až třetí set měl punc vyrovnanosti.

Vedení Břeclavi mohla zvýšit Stachova, proti ale byla Petznerová důrazně útočící ze střední hrací zóny zobou stran. Petznerové patřily první dva sety, vsetu třetím měla tři mečboly (10:8 a 12:11), Stachova ale bojovala jako lvice, set vyhrála 14:12, vsetu čtvrtém otočila stav z1:4 na 10:6 a ještě odvrátila další dva mečboly vsetu pátém (7:10). Nakonec ale přece jen prohrála, stav byl srovnaný na 2:2 a začínalo se znovu.

Malíková neproměnila na Kmotorkoou setbol vprvním setu (10:9) a vdalších dvou již byl její odpor zlomen, Stachova si slehkostí poradila sWellingerovou a Mergenthalová, již podstatně nebezpečnější, než vprvé sérii dvouher, podlehla sice 0:3 Petznerové, ale dva ze tří setů skončily jen dvoubodovým rozdílem.

Linz vedl 4:3 a chystal se dotáhnout utkání do vítězného konce. Vzápasu jedniček šlo o všechno a podle toho také jeho průběh vypadal. Stachova zvládla perfektně nervy drásající koncovky prvních dvou setů (12:10 a 15:13), pak jakoby vystřílela prach a další dva sety získávala body jen svelkou námahou, zatímco její soupeřka tvrdila muziku.

Vpátém setu vedla Slovenka 8:6 a ještě 9:8, vsamotném závěru však vyhrávala náročné výměny Stachova a proměnila svůj třetí mečbol (vedla 10:9, 11:10 a 12:11) ve veledůležitý bod.

Na vedlejším stole mezitím Malíková začala velmi zdravě vblízké hrací zóně sPetznerovou a vzala jí první dva sety. Třetí prohrála 0:11, ve čtvrtém z1:8 dotáhla na 7:9, pak ještě ze 7:10 na 9:10 a málem zápas ukončila. Pátý set byl jak na houpačce – 1:4, 6:5, 6:10, 9:10 a znovu podařený útočný úder Petznerové, který znamenal její třetí bod vutkání.

O tu nejlepší korunu vydařeného utkání z pohledu MSK Břeclav Gumotex se postarala Mergenthalová, která po nadšeném výkonu porazila 3:1 Wellingerovou.

LZ Linz-Froschberg – MSK Břeclav Gumotex 5:5. Kmotorková,Petznerová-Stachova,Malíková 1:3 (8,-7,-6,-10), Wellingerová-Malíková 1:3 (8,-9,-6,-8), Kmotorková-Mergenthalová 3:0 (4,6,8), Petznerová-Stachova 3:2 (3,8,-12,-7,9), Kmotorková-Malíková 3:0 (11,5,3), Wellingerová-Stachova 0:3 (-6,-3,-8), Petznerová-Mergenthalová 3:0 (9,5,10), Kmotorková-Stachova 2:3 (-10,-13,5,5,-11), Petznerová-Malíková 3:2 (-8,-8,0,9,9), Wellingerová-Mergenthalová 1:3 (12,-7,-5,-8).