V utkání pátého kola mezinárodní Superligy si stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex vychutnaly outsidera skupiny C ŠKST Tovar Topolčany B a nadělily mu absolutní porážku 7:0.

„Naše vysoké vítězství jsem čekal. Topločany B jsou outsiderem soutěže. Naše elitní duo je nepoměrně kvalitnější, než mladé hráčky ze Slovenska,“ prohlásil po utkání trenér břeclavských hráček Jaroslav Hýbner.

V úvodu vyhrály Ivana Weberová s Olesjou Stachovou v kroku čtyřhru a pak obě přidaly po dvou bodech z dvouher. Poradily si i Japonkou Sakoovou, která na poslední chvíli zastoupila zraněnou Hippíkovou.

Na třetím postu začínala Veronika Malíková, která bez nejmenších problémů zdolala trojku Topolčan B Gašparíkovou. Pak ji vystřídala Petra Mergenthalová, aby se pokusila oplatit prohru z Topolčan Bútorové. Byl to nejdramatičtější zápas večera, v němž Bútorová téměř stále vedla, ale Mergenthalová dřela a výborně zvládala koncovky setů. Nakonec vyhrála 3:2 a postarala se tak o čisté konto domácího celku.
„Jsem rád, že se Petře podařilo oplatit porážku z utkání na Slovensku. Svým bojovným výkonem dokázala zvrátit nepříznivé stavy setů, ikdyž sama přiznala, že byla velmi nervózní,“ sdělil Hýbner.

Ve druhém utkání skupiny C vyhrál favorizovaný Postas Budapešť v Linzi 6:2, a tak zůstalo u původních předpokladů. O druhém postupujícím do finálové šestice se rozhodne za asistence televizních kamer v úterý 4.prosince (začátek v 17:00 h) v Charvátské Nové Vsi mezi Břeclaví a Linzem. Soutěž tak graduje tím nejzajímavějším způsobem.

„Na Linz si věříme. Venku jsme dokázali i bez Weberové vybojovat remízu,“ řekl odhodlaně trenér Hýbner.
Tabulka skupiny C po 5.kole: 1.Postas Budapešť – 15 bodů (skóre 31:5), 2.MSK Břeclav Gumotex – 10 (20:19), 3.LZ Linz-Froschberg – 10 (20:20), 4.ŠKST Topvar Topolčany B – 5 (5:32).