První semifinálové střetnutí mistrovství ČR družstev žen ve stolním tenisu se hráčkám MSK Břeclav Gumotex vůbec nevydařilo. V prostředí sportovní haly ZŠ Kpt.Nálepky v Charvátské Nové Vsi měly možnost využít povzbuzování početné skupinky svých příznivců, ale přesto inkasovaly nepříjemnou porážku 2:5.

K velkému boji s vyvrcholením střetnutí jedniček, dvojek a trojek nedošlo, protože vše „zařídila“ Číňanka Mai Gejie.

Ta sice v první sérii dvouher porazila ve třech setech trojku Frýdlantu Horákovou, pak ale po velmi bojácném, opatrném výkonu prohrála nejprve 2:3 s Harabaszovou a pak se jí nepodařilo ani napravit toto zakolísání v zápasu s nejlepší českou stolní tenistkou Štrbíkovou.

„Zápas Mai s Harabaszovou byl klíčový pro celý vývoj. Naše hráčka mělůa příliš velký respekt, byla málo aktivní a potom to na ni dolehlo,“ hodnotil výkon exotické hráčky trenér Jaroslav Hýbner.

Ivana Weberová svůj důležitý zápas s Harabaszovou jen rozehrála, vyhrála v koncovce první set a ve druhém, který zůstal nedokončený, to vypadalo na srovnání skóre na 1:1.

Většinou ale Weberová s Harabaszovou vyhrává a věřilo se jí i tentokrát. Předtím dvojka Břeclavi prohrála 1:3 se Štrbíkovou a s velkým nadhledem porazila Horákovou. Své maximum se snažila odvést i Olesja Stachova.

V úvodním duelu s Harabaszovou předvedla s touto reprezentantkou ČR svůj zatím nejlepší výkon, držela se až do stavu 9:9 v pátém setu, poslední dva míčky ale zvládla lépe její vyhranější soupeřka.

Dobrý byl i zápas Stachové se Štrbíkovou, v určitých fázích sportovního boje dokázala se svou velkou soupeřkou držet krok. Opět rozhodovala chytrost a větší důraz v klíčových momentech setů. Na trojku Frýdlantu se Stachova nedostala, byl by to rozhodující duel, kdyby byl stav nerozhodný 4:4.

„Výsledek 5:2 vypadá hodně jednoznačně, ale zbývající zápasy bychom bývali měli vyhrát,“ řekl břeclavský trenér.

Situace se tak ženám Břeclavi značně zkomplikovala. K postupu do finále mistrovství ČR, v němž bude bezpochyby obhájce titulu ČSAD Hodonín, který v prvním semifinálovém utkání s Hlukem vyhrál na jeho stolech 5:0, potřebují nyní dvakrát vyhrát ve Frýdlantu.

Zní to jako utopie, ale i předloni ve finále play off prohrály ženy MSK s Frýdlantem první utkání doma 3:5, přestože Zuzana Poliačková dokázala porazit i Štrbíkovou.

Tenkrát v Břeclavi naplno bodovala dvojka Frýdlantu Bartošová. Pak ve Frýdlantu vyhrály ženy MSK 5:4 a v rozhodujícím třetím utkání prohrály 4:5, když v posledním duelu vystřídala Horákovou Hrachová a zdolala 3:1 Stachovou.

Do odvety zbývají takřka tři týdny, druhé semifinále je na programu 16. května ve Frýdlantu, případné třetí utkání 17. května tamtéž. Je ještě čas dát se dohromady a pokusit se o zvrat průběhu semifinálové minisérie.

„Ještě není nic ztraceno. Frýdlant más sice výhodu domácího prostředí na své straně, ale stále je to otevřené. Budou rozhodovat nejrůznější vlivy. Máme spoustu času na to, abychom se na zápas kvalitně připravili,“ neztrácel naději břeclavský stratég Hýbner.

MSK Břeclav Gumotex-SK Frýdlant n.O. 2:5. Stachova-Harabaszová 2:3 (-7,8,–7,5,–9), Mai-Horáková 3:0 (5,7,6), Weberová-Štrbíková 1:3 (-4,12,–3,–11), Mai-Harabaszová 2:3 (-8.-5,10,6,–8), Stachova-Štrbíková 0:3 (-10,–7,–9), Weberová-Horáková 3:0 (5,5,6), Mai-Štrbíková 1:3 (8,–9,–3,–7).