Na střídavé organizaci se dohodli zástupci Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Mezinárodní klání ale není zapovězení ani ostatním zemím. V minulosti se účastnnili závodů například Belgie, Německo, Itálie nebo Rakousko.

Slováci zvítězily ve většině z uplynulých devíti ročníků a prvenství v hodnocení národů si nenechali ujít ani nyní. Na druhém místě skončila reprezentace Maďarska před třetí Českou republikou.

Odvaha se vyplatila

Nejvíce medailí z české výpravy vybojovala ve váze do 55 kg pákařka Sokola Podivín Michaela Jandová. Dvě stříbrné v kategorii do 18 let a dvě tentokráte bronzové v kategorii do 20 let. Jandová byla jediným českým zástupcem, který využil možnost startovat ve dvou kategoriích.

Ve váze nad 55 kg vybojovaly na levou a pravou ruku Denisa Kupková zlatou a stříbrnou medaili, Věra Mikulicová zlatou a bronzovou medaili a Darina Kupková stříbrnou a bronzovou medaili.

Trenér podivínských pákařů Rostislav Svačina byl s výsledkem čtyřčlenné výpravy spokojený. „S nejmenším klubovým zastoupením jsme z minima vytěžily maximum, vydolovaly jsme pro Českou republiku deset medailí."

Sousedé bodovali

To oddíl Armsport Kostice tu měl naopak silné zastoupení hned třinácti startujících a vysloužil si obdiv ostatních nejen díky počtu členů, ale i díky výsledkům. Kostičtí si od sousedů z Tvrdonic přivezli celkem dvanáct medailí.Podivínské silačky dokázaly, že páku opravdu umí.

Největšího úspěchu dosáhl Erik Galet, který v kategorii do 65 kg dokázal vybojovat zlatou medaili na pravou i levou ruku. Stříbrnou medaili ve stejné kategorii na levou ruku vybojoval Jakub Malík a bronz získal Štěpán Ciprys. Na pravou ruku pak byl úspěšnější Štěpán, který obsadil druhé místo a Jakub získal místo třetí.

Ve váze do 60 kg uspěl Jiří Trubač, který obsadil na pravou i levou ruku druhé místo. Bronzovou medaili v této kategorii vybojoval Robert Vala, a to na pravou i levou ruku. V kategorii do 80 kg se do finále probojoval Lukáš Svobodník, který na pravou ruku obsadil druhé místo, na levou získal bronzovou medaili.

Ovšem v páce jsou bodovaná nejen pódiová umístění. Čtvrtá až sedmá místa obsadili Tomáš Kubát, Zdeněk Žižlavský, Dominik Tuček, Lukáš Matuška, Patrik Hegnar, Štěpán Muller a Martin Slabý. Všechny jmenované připravují trenéři Lucie Kaňová a Michal Haviger.