Podmínkou účasti je však absolvování několika postupových soutěží, které probíhaly během roku. Účastníci zde sbírali dle umístění body, jež je kvalifikovaly na mistrovstí republiky. Touto náročnou cestou prošli i čtyři judisté Soukromé školy bojových sportů Břeclav, kteří nakonec stanuli na vrcholné soutěži a bojovali o posty nejvyšší.

Do Mohelnice se kvalifikovali Aneta Straková, Barbora Tučková, Tereza Pilátová a David Šebestík. Aneta bojovala v kategorii do 32 kg, kde se sešlo osm nejlepších judistek z celého Česka. Na takové soutěži již není „slabého“ soupeře, proto byly boje velmi náročné a vyrovnané. Aneta nastupovala k zápasům velmi rozhodně s cílem zvítězit.

Soupeřky porážela již v první minutě zápasu. Nakonec stanula ve finále proti soupeřce z Jablonce. Zápas byl tvrdý a síly byly vyrovnané. Nakonec však štěstí přálo soupeřce a Aneta obsadila druhé místo. Pro Anetu, oddíl i město Břeclav je zajisté její výkon a umístění obrovským úspěchem.

Barbora Tučková a Tereza Pilátová nastoupily v kategorii nad 57 kg. Do svých bojů daly obě závodnice maximum, avšak ani to nestačilo k postupu z vyřazovacích kol. Jistě se zde podepsala i tréma z velké soutěže, kterou tyto mladé judistky nemají ještě plně pod kontrolou. Umístily se shodně na pátých, bodovaných místech.

Ve vyřazovacích bojích skončil i jediný zástupce mužského pohlaví z břeclavského oddílu David Šebestík. Tento nadějný judista dohání roční soutěžní přestávku, která se podepsala na jeho výkonnosti.

„Všichni tito mladí judisté však zaslouží pochvalu a uznání, protože se dokázali kvalifikovat a bojovat na vrcholné soutěži,“ řekla trenérka Věřa Krásná, která je touto přípravou zodpovědně vedla až k cíli.

VĚRA KRÁSNÁ