Ve druhém kole bojů v základní skupině C mezinárodní Superligy hostily stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex favorizovaný celek LZ Linz-Froschberg.
Jak se stává v sezóně 2009-2010 zvykem, očekávalo se, že družstvo podrží svými body jeho jednička Renáta Štrbíková a o výsledku rozhodne, kolik úspěchů připojí individuálně Kristýna Mikulcová a jak se vydaří úvodní čtyřhra. Štrbíková si svůj úkol splnila na sto procent a nadále zůstává v Superlize bez porážky.

Po třech bodech proti Pinkafeldu neprohrála ani proti Linzi, přestože stále není zdravotně v pořádku (nezbavila se zvýšené teploty z neděle, času na doléčení bylo málo). Na výhry se pořádně nadřela, obě dvouhry, s Číňankou Liu Yuan i se svou reprezentační kolegyní Kateřinou Pěnkavovou, začala ztrátou úvodních dvou setů.

Začínala s Číňankou. V prvním setu získala její soupeřka poslední dva míče za stavu 9:9, ve druhém odvrátila tři setboly (10:7 pro Śtrbíkovou). To nevěstilo nic dobrého. Třetí set ale jednička MSK vedla od začátku do konce, ve čtvrtém po slabším začátku (1:4) začala vyhrávat výměny a převahu udržela až do koncovky pátého setu, v níž se blýskla opět několika supervýměnami.

S Pěnkavovou odvrátila Štrbíková v prvním setu dva setboly (9:10 a 10:11), ve druhém na ni dolehla únava ze zápasu s Liu a Pěnkavová toho přesnými tvrdými zásahy náležitě využila. Třetí set byl do poloviny vyrovnaný (6:6), pak ale bodovala již jen Štrbíková. V setu čtvrtém nezačala nejlépe (1:4), pak ale přišla neskutečná série přesných, technicky vybroušených úderů až na konečných 11:4. Pátý set nebyl nikterak výrazný, domácí jednička si udržovala mírné vedení a Pěnkavová jako by tušila, že již svou šanci na cennou výhru ztratila.

Vedoucí Linze pan Günther Renner si dovolil v první sérii dvouher nasadit mladičkou Srbku Lupulescu a dal tak domácím určitou šanci. Mikulcová se do neznámé soupeřky s chutí zakousla a velmi rychle vyhrála první dva sety, když jí nebyl kladen takřka žádný odpor.

Postupně ale Srbka vyrovnala hru, více si držela Mikulcovou na bekhendu a zkracovala údery. Srovnala na 2:2 a v koncovce pátého setu byla šťastnější, když si poslední dva míče dvojka MSK zkazila sama. Svůj druhý zápas s Petzner prohrála Mikulcová po vyrovnaném průběhu až v koncovkách setů, třetí s Liu ztratila bez většího odporu. Míče sice létaly vícekrát přes síťku, ale Číňanka byla tvrdší a jistější.

Docela příznivý dojem zanechala trojka Břeclavi Barbora Poláchová. Oproti jejím předcházejícím startům v extralize se více prosazovala forhendovým topspinem, v němž je její potenciál.

Zlepšila i pohyb v hracím prostoru a více držela míč ve hře.

Pěkné údery předvedla se zkušenou Petzner, která nejraději operuje ve střední a vzdálené hrací zóně, odkud vrací nepříjemně rotované míče, a několikrát účinně zabodovala i proti Liu.