Na čele extraligové tabulky se nyní drží břeclavské stolní tenistky. K vyhoupnutí na elitní pozici jim pomohly dvě drtivé výhry. Hráčky Gumotexu si poradily s Frýdlantem nad Ostravicí i brněnským SKST 10:0.

„Frýdlant nastoupil bez hrající trenérky Marie Hrachové, která zvážila reálnou možnost na úspěch a dala šanci juniorce Veličkové,“ uvedl trenér Břeclavanek Jaroslav Hýbner.

I když se nadějná hráčka společně s domácími Roubalovou a Chlebcovou snažila, musela skousnout jednoznačnou porážku.
„Velmi sympatický výkon odvedla Ivana Weberová, jejíž tradičně tvrdé útočné údery z obou stran jsou v poslední době hodně jisté a často stavějí soupeřky do rolí statistek,“ chválil kouč blonďatou hráčku.

Činila se i Štrbíková, která si poradila s ofenzivně laděnou Roubalovou. Ve druhém utkání s tápajícím SKST Brno nabídla doslova exhibici. Přihlížejícím předvedla krásně zahrané míčky ze všech pozic.

Weberová opět dokazovala razanci svých útočných tahů a trojka Stachová uspěla díky pestrosti a zvládání krizových momentů.
Jako největší problém tak mohl Hýbner s klidem označit hledání haly, kam se soupeřky přestěhovaly.

„Před zahájením odvet jsme na čele extraligy před svým jediným vážným soupeřem, kterým je obhájce mistrovského titulu Hodonín. I když má celkově lepší skóre, rozhodl výsledek vzájemného utkání – na body 5:5, na sety 17:17, na míčky 321:315 pro Břeclav,“ uzavřel zkušený trenér.