Administrátor Superligy stolních tenistek Reinhold Luckeneder rozeslal z Vídně rozpis nejbližšího kola nadstavbové části této kvalitní mezinárodní soutěže. Ženy MSK ČP Břeclav Gumotex po dvojnásobné výhře s chorvatským Zagrebem (6:3 a 6:2) čeká nyní celek Asztalitenisz Sportegyesület Orosháza.

Jde o konečné pořadí na 7.-10. místě, kde druhou semifinálovou dvojici tvoří Szekszárd AC (Maďarsko) a TTC Villach (Rakousko), o 11.příčku se střetnou Mladost Zagreb a UTTV Pinkafeld. První utkání těchto soupeřů jsou připravena na úterý 9. února.

Břeclav bude hostem v Maďarsku, kde se pokusí vytvořit si příznivou půdu pro odvetu, která se bude hrát po reprezentační přestávce až 27.března. Orosháza nemá v kádru žádnou Číňanku, což dává určité šance MSK uspět.

V reálných silách Renáty Štrbíkové je porazit celou trojici hráček soupeře – Zsuzsannu Véghovou (23.hráčka Maďarska), Marianu Juhászovou (24.) a Katu Tóthovou (33.), které stabilně nastupovaly v základní části soutěže, v níž obsadily jako celek čtvrté místo ve skupině B.

Začaly skvěle, když v domácím prostředí porazily 6:4 Hodonín (Tóthová 3, Véghová, Ciurcuiová a čtyřhra Véghová – Ciurcuiová), pak přišly čtyři porážky, a to dvakrát 2:6 se SVS Niederösterreich, 3:6 v Hodoníně a 3:6 ve Villachu a na závěr domácí remíza 5:5 s Villachem.

Jedná se o vyrovnané družstvo bez výrazné hvězdy. Zatím nejúspěšnější byla Tóthová (8 vyhraných dvouher), Véghová vyhrála šestkrát, Ciurcuiová čtyřikrát, ve čtyřhře byly Véghová s Ciurcuiovou úspěšné na padesát procent.

Čtyřhra Břeclavi, kterou hrají Štrbíková s Kristýnou Mikulcovou s výraznou úspěšností (vyhrály jich šest ze sedmi) dává reálnou šanci na zisk čtvrtého bodu v Maďarsku.

O konečném výsledku rozhodne to, jak se s kvalitním stolním tenisem maďarských žen vypořádá Mikulcová, protože od třetí hráčky družstva Břeclavi, kterou by měla být znovu Svatava Janků, se bodový příspěvek očekávat nedá.