Hosté z Kuřimi vstoupili do zápasu lépe než domácí, a rychle vedli 3:0. Hustopeče se však zanedlouho otřepaly, zlepšili obranu a trpělivou hrou v útoku v sedmé minutě srovnali.

V dalších minutách se oběma týmům dařilo skórovat, a tak stav byl až do 14. minuty vyrovnaný 7:7. „Hosté byli nebezpeční hlavně z pozic spojek, kterým se dařilo skórovat. My jsme vycházeli z rychlých přechodů do útoku a dohrávání z druhé vlny," přiblížila taktiku opora Legaty David Semerád.

Menší zvrat nastal od po čtvrthodině hry, kdy se Legatě podařilo ubránit a hustopečskému brankáři zneškodnit několik střel Kuřimi. Sérií pěti gólů za sebou získala Legata menší pravděpodobně rozhodující brankový náskok.

Ten ale mohl být i větší. „Bohužel neproměněním šancí a chybami v obraně hlavně při přebírání útočníků jsme dovolili soupeři se přiblížit na rozdíl dvou branek. Vyrovnat nebo vést už se mu ale v tomto zápase nepodařilo," tvrdil Semerád, autor tří branek Legaty.

Konec poločasu dohráli hustopečští se ziskem plusových tří branek a brzy po změně stran byl náskok Hustopečí opět pětibodový.

Vypadalo to, že Legata má našlápnuto naložit kuřimským pořádný příděl. Hosté se ovšem nevzdávali. Snažili se přehrát domácí po křídlech a prosazením se jeden na jendoho. Naštěstí v bráně stál domácí Pokorný, který zneškodnil několik tutovek hostí.

I domácí o pár míčů přišli. „Naštěstí hosté neměli svůj den. Chybovali při přechodu do rychlého útoku a v útoku často kazili přihrávky. Mohli jsme tak jejich chyby trestat," přiznal Semerád.

Domácím se ve střelbě dařilo víc než jindy. Proměnili skoro vše, na co sáhli. Stav v 51. minutě byl lichotivých 31:25. V poslední pětiminutovce na víc domácí Kuřimské téměř k ničemu nepustili a zaslouženě si pro výhru 36:27.

Vzhledem k zaváhání vedoucí Olomouce v Prostějově už hráči Legaty ztrácí na špici tabulky jen tři body.

HUSTOPEČE – KUŘIM 36:27

Sled branek: 0–3, 3–3, 4–5, 6–7, 11–7, 12–10, 13–11, 14–11 (poločas), 16–11, 18–14, 19–17, 21–17, 23–18, 25–19, 25–22, 27–22, 28–23, 29–25, 31–26, 35–26, 36–27