„S druhým místem jsme spokojené. Do Běloruska jsme po nepovedeném mistrovství světa neodjížděly s velkými ambicemi. O víkendu jsme ale poznaly, že nejsme úplně pomalé,“ uvedla Nedělová.

Osmička českých reprezentantek dokonce finálovému závodu vévodila, za polovinou ji ovšem předběhla posádka Ruska. „Ukázalo se, že nejsme úplně sehrané, když jsme nedokázaly ten nápor odrazit. Přesto jsme byly po projetí cíle šťastné. Jak Bělorusko, tak Rumunsko sestavily kvalitní osmy, které na nás v poslední pětistovce dotíraly. Druhé místo jsme však udržely,“ zmínila česká reprezentantka.

Akce v Brestu byla pro Nedělovou závěrečný mezinárodní závod letošní sezony, dvaadvacetiletá studentka stihla v tomto roce reprezentovat Českou republiku na světovém i evropském šampionátu do třiadvaceti let a také na akademickém mistrovství světa v Šanghaji.

Málem se také poprvé v kariéře zúčastnila Světového poháru dospělých v rakouském Ottensheimu. Do lodě společně s olympijskou vítězkou Mirkou Topinkovou Knapkovou na mezinárodní akci dospělých nenaskočila kvůli zranění. „Konečně budu mít po hektické sezoně trochu víc volna. Na podzim budou jen závody na republikové úrovni, které už nejsou tak náročné,“ usmála se Nedělová.

Medailovou radost zažil v Brestu také Ondřej Čermák z Českého veslařského klubu Brno, jenž skončil s třemi svými reprezentačními parťáky stříbrný v závodě párových čtyřek.