Vedle Rakouska a Slovenska se představí dva české výběry, protože účast odřeklo Maďarsko. Stavitelé národního týmu lvíčat tak dostali jedinečnou možnost povolat širší výběr reprezentantů. „Česká republika může vytvořit dva týmy, za což jsem strašně rád. Dává mi to prostor, abych spojil dvě generace hráčů do jedenadvaceti let, novou s tou odstupující," uvedl generální manažer a vedoucí reprezentace Petr Brejla.

V Jevišovicích dojde na střídání generací, protože několik fotbalistů z kádru mistrů Evropy už překročilo věkovou hranici kategorie do 21 let. „Těší mě, že na turnaji budou končící hráči jako Vašek Šlégr, Břéťa Tvrzník, Honza Rosůlek či Dan Kavka, kteří budou u toho, až vstoupí noví mladí hráči do reprezentace do jedenadvaceti let," podotkl manažer lvíčat.

Na turnaji nastoupí sedm úplných nováčků, kteří představují budoucnost lvíčat – Jakub Chábera a Daniel Kasal z Mostu, David Lošťák a Josef Tošenovský z Olomouce, Jan Minx z Blanenska, Lubor Trojánek z Jihlavy a pardubický gólman Daniel Bartaloš. „Všichni beze zbytku nám opět vyplavali z DRFG Superligy malého fotbalu. Objíždím oblastní svazy, viděl jsem je několikrát a vybíral jsem z toho, co jsem sledoval. Samozřejmě jsem volbu konzultoval také s trenéry, zajímal jsem se o povahu hráčů, mluvil s nimi, mám detailní přehled," nastínil Brejla.

Minx navyšuje počet Jihomoravanů v nominaci na šest – Blanensko zastupují ještě Adam Širůček s Pavlem Blahou, Brno zase Dominik Kunický, Michal Mezník a Jan Hloch. Z kádru mistrů Evropy chybí jen Adam Kraus, jehož neuvolnil klub, a zraněný Jan Krátký.

Turnaj zahájí mentor malého fotbalu v České republice Petr Švancara. Souboj áčka a béčka české reprezentace v sobotu v deset hodin dopoledne klání odstartuje, pak přijde na řadu duel Rakouska se Slovenskem. Vítězové se střetnou ve finále, poražení v boji o třetí místo.

České hráče do dvou týmů rozdělí Brejla s trenérem Zdeňkem Parůžkem až na místě. „Zlatou generaci necháme hrát pohromadě, aby si spolu ještě kopla. První tým vytvoří starší odstupující hráči, kteří mají turnaj spíš za odměnu, aby si spolu zahráli a dooslavili titul mistrů Evropy. Naopak nováčci a mladí hráči z kádru mistrů Evropy budou mít trochu přísnější režim," pousmál se generální manažer.

Stadion v Jevišovicích zvolil realizační tým záměrně. „Na Znojemsku není žádný oblastní svaz malého fotbalu a evropský pohár může být reklama. Možná tam v budoucnu oblastní svaz malého fotbalu na základě tohoto turnaje vznikne," uvažoval Brejla.

Nominace České republiky na Evropský pohár v malém fotbalu hráčů do 21 letBrankáři: Václav Šlégr (Most), Dominik Kunický (Brno), Daniel Bartološ (Pardubice).
Hráči do pole: Lukáš Haspra, Matěj Koudelka, Jakub Chábera, Daniel Kasal (všichni Most), Břetislav Tvrzník, Petr Hulinský, Michal Dosoudil, Tomáš Mařík (všichni Praha), Pavel Blaha, Adam Širůček, Jan Minx (všichni Blanensko), Jan Rosůlek, Dominik Čáň, Ladislav Mužík (všichni Pardubice), Daniel Kavka, Lubor Trojánek (oba Jihlava), Michal Mezník, Jan Hloch (oba Brno), David Lošťák, Josef Tošenovský (oba Olomouc).