„Fabikovič byl v nasazovacím žebříku nejmladšího žactva kraje třetí a tuto pozici v Hodoníně také obhájil. V kvalifikační skupině neměl nejmenší problém, po volném losu a snadné výhře nad hodonínskou hráčkou vyřadil ve čtvrtfinále hlavní soutěže nebezpečného domácího Brhela a i v semifinále s favorizovanou Záděrovou z MS Brno, pozdější vítězkou turnaje, začal velmi dobře," popisoval cestu svého svěřence trenér mládeže MSK Břeclav Jaroslav Hýbner.

První set Fabikovič ztratil až ve vyrovnané koncovce a teprve pak se jeho soupeřka, nejlepší nejmladší žákyně České republiky minulé sezony, prosadila. Z druhých míst postoupili do vyřazovacího II. stupně Matěj Čechmánek a Klára Koberová, na víc již ale jejich aktuální výkonnost nestačila.

Dominika Čechmánková v útěše vyhrála dva zápasy a ve třetím měla mečbol. Bohužel jej neproměnila a nakonec soupeři podlehla. Marek Maněk se po volném losu a dvou výhrách dostal až do finále útěchy, i on tam ale podlehl po zcela vyrovnaném zápasu Fialovi. Staršímu žactvu kralovala domácí Ilčíková, ve finále porazila druhého nasazeného Skálu (MS Brno).

Z hráčů MSK si nejlépe vedl Tomáš Bruckner. „Do hlavní soutěže postoupil z druhého místa ve skupině, pak vyřadil další dva domácí hráče a i čtvrtfinálový zápas s Nečasem (Tišnov) s výsledkem 1:3 snesl přísné měřítko," hodnotil Hýbner výkony jedenáctiletého Brucknera.

Své kvalifikační skupiny vyhráli i další břeclavští hráči Kryštof Tomek a Jan Vacek a postoupili z prvních míst s výhodou příznivějšího nasazení ve II.stupni. „Tomek se do šestnáctky nejlepších dostal přímým postupem a měl nakročeno do čtvrtfinále. Jenže nezužitkoval pětibodové vedení v pátém setu, ale ukvapeně se možnosti rozhodnout zápas pro sebe zbavil," mrzelo trenéra MSK.

Vacek narazil na Brhela, vedl s ním už 2:1 na sety, ale nakonec díky nedůrazu prohrál v pěti setech.

Martina Vašíčková hrála s vypůjčenou pálkou, na jejím herním projevu to moc znát nebylo, ale právě tento detail možná rozhodl o jejích chybách ve vypjaté koncovce pátého setu ve čtvrtfinále útěchy s Kuchařičem z Ratíškovic.