Surfařská škola F4 pořádá znovu po roce setkání nadšenců do surfu všech podob, ale také zájemců o první krůčky třeba na windsurfingu. „Je to skutečně pro všechny. Surfaři si můžou osahat zboží dvaceti značek, což jinde prostě nemohou. A nováčci si mohou poprvé v životě kusit surf. Ale to samozřejmě není všechno,“ hlásí jeden z organizátorů Marek Vejrosta.

Doprovodný program, hudba jak živá, tak v podání DJ´s, plážové sporty i exhibice těch nejlepších. Od pátku 14. května do neděle vypukne takřka prázdninová zábava. Co rozhodně nesmí chybět je vítr. Bez něj by nemělo smysl cokoli pořádat. Zaručit samozřejmě nejde.

„Je jasné, že je to otázka, jestli bue foukat. My vycházíme z dlouhodobých přepdpovědí, v osmdesáti procentech o tomto víkendu za poslední roky foukalo,“ doufá Vejrosta, který dodal, že právě proto je akce třídenní. Aspoň jednou by přece mohlo foukat.

Na loňský ročník si našlo cestu kolem dvou a půl tisíce návštěvníků. Pro letošní roky si „efčtyřka“ dala za cíl aspoň tři tisícovky. Část budou zvědavci z nedalekého okolí, které přiláká zajímavá akce a třeba i diskotéka. Zbytek budou kitboardaři, windsurfaři a další horliví nadšenci adrenalinových vodních sportů z celé republiky. Ti či oni budou po polovině května plni dojmů a novinek ze světa vodních sportů.