Vrcholná akce u našich východních sousedů se neobešla ani bez účasti několika závodníků Slováckého veslařského klubu z Břeclavi.

„Mezinárodní účast na akci doplňovala nejen naše výprava veslařů, ale také početnější výpravy z Běloruska, Ruska, Polska, Srbska a Maďarska," vyzvedl účast mnoha kvalitních posádek ze zahraničí trenér SVK Josef Akai.

Mezi prvními se konal závod mladších žaček, kde zvítězila favorizovaná Břeclavanka Tereza Hlavinková. „Tereza si svým zlepšeným osobním časem zajistila vítězství nejen mezi dívkami, ale dokonce získala i vítězství mezi stejně starými kluky," pochválil svou svěřenkyni Akai.

V tomto závodě jí byla důstojnou soupeřkou oddílová kolegyně Magdaléna Novotná, která si taktéž zlepšila svůj čas téměř o sedm vteřin a patřila jí stříbrná medaile.

V chlapecké kategorii mladších žáků startoval Vlastimil Duchoň hned v první jízdě, kde skončil na druhé pozici, ale dva soupeři v dalších jízdách si čas mladého Břeclavana pohlídali, a tak mu místo na bedně uniklo o jedinou vteřinu. I tak mu patří pěkné čtvrté místo.

Jan Holbík v kategorii starších žáků narazil už na o rok starší soupeře, a tak byl pro něj boj o přední pozice velmi těžký. Nakonec skončil na šestnácté pozici.

Naopak Aleš Suský, který absolvoval den před závody školní ples, se v závodě mužů lehkých vah vzepjal k maximálnímu výkonu. „Po vyrovnaném průběhu závodu ukázal Aleš v závěru soupeřům ukázkový finiš, na který nestačil nikdo ze soupeřů reagovat," tvrdil hrdě trenér SVK.

Dvaadvacetiletý veslař z Břeclavi nakonec na dvoukilometrové trati zvítězil časem 6:26,5 minut.

Slovácký veslařský klub z Břeclavi pořádá ve čtvrtek dne 14. března VI. ročník přeboru škol ve veslování na trenažéru. Finálová soutěž se uskuteční od 9 hodin v sále Domu školství. Škola s největším počtem bodů získá na rok putovní pohár místostarosty města Břeclavi. Finálové jízdy se budou konat kolem 11. hodiny.