V Lounech se jako první představili mladší žačky ročník 2001, které velmi překvapily jak trenéra tak i soupeřky. Mladé Břeclavanky Tereza Hlavinková získala stříbrnou a Nina Myslivečková bronzovou medaili. Vlastimil Duchoň ve svém děleném závodě ročníku 2001 sice zvítězil, ale v následujících závodech měli soupeři lepší časy, a tak v silné konkurenci skončil až na šestém místě.

V mladších žácích předvedl heroický výkon Dalibor Neděla, který až na cílové pásce získal bronzovou medaili. Jeho oddílový kolega Jan Holbík po loňském druhém místě skončil letos až devátý.

Radim Dovrtěl, coby novopečený starší žák, skončil ve své kategorii až na 24. místě. Ve starších žácích (1998) změřili síly břeclavští bratři Klimovičové, kde byl spokojenější Jakub na sedmém místě. Ondřej skončil až devětadvacátý.

Výhra s rekordem

Do bojů mezi mužskou elitu přišel po loňském druhém místě bojovat Aleš Suský, který všem vyrazil dech svým suverénním vítězstvím. Svým vítězství o 26 sekund vytvořil dokonce nový rekord trati.

Letos se triatlonu zúčastnili jen ti nejmladší závodníci. Starší kategorie ladí formu na příští týden, kdy se v Olomouci bude bojovat na veslařském trenažéru o vstup do Střediska centra mládeže na trati dlouhé šest kilometrů, které musí veslaři zajet v určitém časovém limitu. Šanci obléct dres SCM bude pít pětasedmdesát veslařů.

JOSEF NOVOTNÝ
MARTIN DANEŠ