Štrbíková zůstala bez bodu, když ji nejprve ve vyrovnaném třísetovém duelu načala posila Břeclavi, dvacetiletá Maďarka Leonie Hartbrichová. Ta svou útočností dokázala za stavu 1:0 na sety odvrátit Štrbíkové čtyři setboly (6:10) a napínavá byla i koncovka třetího setu (10:12). Pohledný byl i zápas Čechová – Štrbíková a „dílo zkázy“ na úkor technickými kousky udivující Štrbíkové dokonala Karin Adámková. Ta v nervózně vedeném boji v první sérii dvouher podlehla Rusce Chernyavskaye, zejména kvůli pasivnějšímu vedení sportovního boje, čehož soupeřka dokázala využít.

Kozojídky ve čtyřech odehraných zápasech neztratily ani bod.
Nic než vítězství. Bez ztráty bodu jsou v kraji už jen Pohořelice a Kozojídky

Výsledky prvního dvoukola extraligy stolních tenistek
MSK Břeclav Gumotex ZFP Group – TT Moravský Krumlov 6:1 a MK Řeznovice 6:0, Hodonín A – KST Ostrava 6:0 a CDU Ostrava 6:1, Hodonín B – CDU Ostrava 0:6 a KST Ostrava 6:3, Havířov – Moravský Krumlov 6:4 a Řeznovice 6:0, Hradec Králové – Dobré 5:5.

Předehrávky: Řeznovice – Moravský Krumlov 1:6, Hodonín A – Hodonín B 6:1, Hodonín B-Hodonín A 0:6.

Druhé utkání s Řeznovicemi bylo jasnou záležitostí, Břeclavanky ztratily pouhé dva sety a vyhrály jasně 6:0. „Vstup do soutěže se nám vydařil. Výkonnost Dany Čechové a Karin Adámkové nám je dlouhodobě známa, potěšila nás Leonie Hartbrichová, hlavně svým útočným pojetím a bojovností. Do družstva okamžitě zapadla a výrazně se podílela na jeho prvních úspěších v začínající sezóně,“ uvedla předsedkyně oddílu a manažerka Linda Ivanová.

Už v tomto týdnu se trojice břeclavských hráček přesunula do Francie, kde startuje na evropském šampionátu družstev. Čechová s s Adámkovou reprezentují Českou republiku a Hartbrichová Maďarsko.

JAROSLAV HÝBNER