Štrbíková zůstala bez bodu, když ji nejprve ve vyrovnaném třísetovém duelu načala posila Břeclavi, dvacetiletá Maďarka Leonie Hartbrichová. Ta svou útočností dokázala za stavu 1:0 na sety odvrátit Štrbíkové čtyři setboly (6:10) a napínavá byla i koncovka třetího setu (10:12). Pohledný byl i zápas Čechová – Štrbíková a „dílo zkázy“ na úkor technickými kousky udivující Štrbíkové dokonala Karin Adámková. Ta v nervózně vedeném boji v první sérii dvouher podlehla Rusce Chernyavskaye, zejména kvůli pasivnějšímu vedení sportovního boje, čehož soupeřka dokázala využít.

Výsledky prvního dvoukola extraligy stolních tenistek
MSK Břeclav Gumotex ZFP Group – TT Moravský Krumlov 6:1 a MK Řeznovice 6:0, Hodonín A – KST Ostrava 6:0 a CDU Ostrava 6:1, Hodonín B – CDU Ostrava 0:6 a KST Ostrava 6:3, Havířov – Moravský Krumlov 6:4 a Řeznovice 6:0, Hradec Králové – Dobré 5:5.

Předehrávky: Řeznovice – Moravský Krumlov 1:6, Hodonín A – Hodonín B 6:1, Hodonín B-Hodonín A 0:6.

Druhé utkání s Řeznovicemi bylo jasnou záležitostí, Břeclavanky ztratily pouhé dva sety a vyhrály jasně 6:0. „Vstup do soutěže se nám vydařil. Výkonnost Dany Čechové a Karin Adámkové nám je dlouhodobě známa, potěšila nás Leonie Hartbrichová, hlavně svým útočným pojetím a bojovností. Do družstva okamžitě zapadla a výrazně se podílela na jeho prvních úspěších v začínající sezóně,“ uvedla předsedkyně oddílu a manažerka Linda Ivanová.

Už v tomto týdnu se trojice břeclavských hráček přesunula do Francie, kde startuje na evropském šampionátu družstev. Čechová s s Adámkovou reprezentují Českou republiku a Hartbrichová Maďarsko.

JAROSLAV HÝBNER