Robin Svačina není jen výborný sportovec, ale také schopný funkcionář. Je proto nasnadě, že dostal důvěru nejdříve členů a o něco později výkonného výboru České asociace přetláčení rukou, když byl opětovně zvolen prvním mužem páky.

Víkendová konference České asociace přetláčení rukou volila svého prezidenta na řádnou funkční dobu nyní dvou let. Známý sportovec byl zvolen opět.
Poprvé letos v lednu, aby odstoupivšímu předchůdci dovedl asociaci do plánované prosincové řádné konference. A nyní s potvrzeným mandátem na dvouleté období.

„S ročním účinkováním ve funkci prezidenta mohu být vcelku spokojen. Podařilo se nám spolu s výkonným výborem splnit všechny stanovené úkoly,“ hodnotí Robin Svačina svůj první rok ve vedoucí funkci.

„Mojí snahou je i nadále přenést asociaci v přijatelných podmínkách sportu nepřejícímu krizového období. Chci se zaměřit na zlepšování podmínek členské základny na všech stupních - klubů, oddílů a nezařazených jednotlivých provozujících sportovní páku,“ dodal Svačina.
V příštím roce čeká pákaře mezinárodní Golemova ruka, poněkud nákladné ME v Moskvě a MS v americkém Las Vegas.

ROSTISLAV SVAČINA