"Děvčata se snažila uhrát co nejlepší výsledky a zároveň nabrat nové zkušenosti, které tento nezkušený tým potřebuje. Byla to pro holky velká zkušenost, dokonce i pro mě jako trenéra. Švédky i Finky nám ukázaly, že zatím výrazně zaostáváme i v těch nejmladších mládežnických kategoriích," hodnotil turnaj předseda Aligátorů Jaroslav Hála.

Družstva se rozdělila do tří skupin po pěti družstvech, kde systémem každý s každým bojovala o co nejlepší pozicí do play-off. „V prvním zápase se naše děvčata setkala se Švédským Lillan IBK F99. Přes počáteční zaváhání děvčata svoji bojovností výsledek otočila a zvítězila 4:2. V dalším zápase jsme se potkali se slovenskou ZŠ Nemšová. Slovenky zaskočily naše holky svým důrazem a hned na začátek si vytvořily několik šancí, z nichž dvě proměnily," komentoval nemastný úvod Hála. Další góly už nepadly.

Ve třetím zápase nastoupily Aligátorky proti věčným rivalkám ze Znojma. „Naše děvčata si od začátku vytvořila velký tlak a brzo vstřelila první branku. Jenže Znojemačky se jen tak nedaly a svoji bojovností otočily utkání na 2:1. Díky závěrečnému tlaku našich děvčat se nám povedlo vyrovnat a udržet remízu i do konce zápasu," tvrdil předseda Aligátorů.

V posledním zápase narazila naše děvčata na pozdější vítězky celého turnaje z Finska, vystupující pod názvem RSB. „Přes bojovnost a velkou snahu našich hráček měly Finky velkou převahu, a to jak fyzickou, technickou, tak i taktickou. Postupně padal jeden gól za druhým a našim děvčatům se oproti tomu povedl jen jeden čestný úspěch. Konečný výsledek byl krutý – 1:10," přiznal Hála.

Ve skupině děvčata skončila na třetím místě a v osmifinále narazila na Teplice, které díky trvalé převaze porazila 3:0. Ve čtvrtfinále kloboucká děvčata narazila na Švédsky z Täby, pozdější finalistky. „Stejně jako Finky držely i Švédky od začátku naše děvčata pod velkým tlakem. První části zápasu se sypal jeden gól za druhým a první polovina zápasu skončila 0:9. V druhé polovině se děvčata zvedla a snažila se s takticky a technicky vyspělými Švédkami běhat a ubránit se. Dokonce si vytvořila i pár šancí, ale gól se jim vstřelit nepovedlo, naopak, ještě tři obdržela a konečný sumář byl nakonec 0:12 pro Švédky," pokrčil rameny trenér Hála.

Důkazem kvality klobouckého oddílu je i přes vypadnutí ve čtvrtfinále fakt, že Aligátorky jako jediné ze šesti účastníků z Česka postoupily do čtvrtfinále. „Nechci se vymlouvat na nezkušenost týmu, nervozitu, štěstí a podobně, ani to není tím, že by jsme měli horší podmínky než ve Švédsku či Finsku, ale mladá mladá generace děvčat není ochotná udělat tolik, co jejich starší předchůdkyně. A tak pokud se nic nezmění, rozdíl mezi našim a Švédsko-Finským florbalem se bude neustále zvětšovat," dodal na závěr Jaroslav Hála.