Novákovi, který udával tempo své posádce ve čtyřce bez kormidelníka, se z rozjížďkových závodů podařilo postoupit až do hlavního finále A, tedy závodu o medaile.

Zde byla taktika břeclavského trenéra Josefa Akaie vzhledem k síle konkurenčních posádek následující: od startu se dostat na přední pozice, překvapit soupeře a vydržet s bojovným výkonem o medaile až do cíle. „Naše posádka se držela s lodí Itálie v polovině trati na druhém místě. Ve finiši jsme pak bojovali s loděmi Rumunska a Rakouska společně o medaile a další lodě byly dostatečně vzadu. Nakonec z toho byla vytoužená medaile," komentoval závod Novák.

Stejné taktiky se držel i Zalibera, který hájil břeclavské barvy v osmiveslici. „Když jsme v cíli sledovali velkoplošnou obrazovku a v polovině dvoukilometrové trati se objevila těsně vedoucí česká posádka, věřil jsem, že to cinkne. Nakonec první Rumunsko druhá Itálie, Česko, Ukrajina a Dánsko. Během příštího týdne bude svaz veslování rozhodovat o posádkách, které pozvou na mistrovství světa juniorů do Kanady," prozradil Akai.

Toho těšil i výkon Snopkové, která se svou posádkou ve čtyřce dlouho bojovala ve finále. „V závodě čtyřek párových, kde startovala Gábina si Itálie již od startu bezpečně držela první pozici. O druhé místo naše děvčata tvrdě bojovala s lodí Polska, které však využilo domácí prostředí a pět set metrů před cílem se jim povedl trhák, což rozhodlo o tom, že naše holky braly nakonec další bronzové medaile," dodal břeclavský kouč.

Fotogalerie: Břeclavští veslaři na MEJ