Jak moc úspěšné jsou dva body z prvního závodu?

Bylo to pro náš tým nečekané. S patnáctým místem a se dvěma body jsme nepočítali, jsme tedy nadmíru spokojeni. I když je pravda, že ten víkend byl nesmírně náročný. A to jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Jaké to je prohánět se po stejné dráze s hvězdami typu Biaggiho či Hagy?

Je to nářez. Jsou rychlí, v téhle třídě jezdí jedni z nejlepších závodníků na planetě. Konkurovat jim je těžké. Mají samozřejmě i podporu továren a tedy nejlepší techniku. Ta je pro to, abychom jim mohli konkurovat, to základní. My jsme malý tým, který má šanci prát se o to 12. až 20. místo.

Dá se srovnat zázemí superbiků s vašimi předcházejícími působišti?
Naprostá špička. A to ve všem. Od materiální podpory, přes finance až po mechaniky a zabezpečení. Vše perfektní, na nejvyšší úrovni. U nás to samozřejmě funguje při menším počtu lidí, to je jasné. Ale i tak je to na úrovni.

Čeho si na působení mezi superbiky vážíte nejvíce?
Toho, že jsem dostal od týmu důvěru, že mě vůbec oslovili. Beru to jako zadostiučinění mé dosavadní kariéry.
Jste již ve sportovně pokročilém věku…
Naštěstí závodění není o věku. V této kategorii je to spíš jako víno. Přibývají zkušenosti, které jsou tu potřeba. Výborný Novozélanďan Corser je stejně starý jako já. A závodí tu i starší závodníci než jsem já. Třeba Bayliss.

Kde vás budou mít mít možnost vidět závodit příště.
Závody se jezdí ve čtrnáctidenních intervalech. Takže príští závod se pojede na okruhu v italské Monze 13. května ve 12 hodin a vysílat to bude ČT 4.