I když si šestatřicetiletý jezdec Jafferson Racing Teamu dojel pro medailové umístění, s výkonem na zrádném maďarském okruhu úplně spokojen nebyl.
„Byl to z mého pohledu velice křečovitý výkon, ovlivněný vzpomínkami na nespočetné pády na tomto okruhu,“ láteřil po závodě Marek Svoboda se zjevnou narážkou na skutečnost, že se mu po čtyřech letech podařilo konečně na Hurgaroringu dojet do cíle.
Po startu se sice držel v závěsu za svými největšími soupeři Čihákem a Véghem, ale ve čtvrtém kole před ním upadl jeden z jezdců, a proto Svoboda musel razantně sešlápnout brzdový pedál.

„Toto zpomalení znamenalo, že mi oba ujeli, a tak jsem se raději snažil bez zbytečného riskování takticky dojet,“ popisoval nebezpečnou situaci.
Závod v Maďarsku se započítával i do českého šampionátu a Svoboda si tak mohl připsat i body za druhé místo v této soutěži. Zatímco v evropském šampionátu Alpe Adria si udržel čtvrtou příčku, v domácím klesl na druhé místo.

Před tímto závodem měli Svoboda i Čihák stejný počet bodů a díky výhře v Maďarsku se Čihák posunul o pět bodů před Svobodu. Tuto porážku chce Marek Svoboda Čihákovi vrátit na posledním závodě sezóny tento víkend v Brně. „Tam chci bezpodmínečně uspět, v cíli musí být všechno opačně,“ plánuje Svoboda.
Zkušený jezdec si uvědomuje, že musí dosáhnout na první pozici. „Pokud zvítězím, mám titul v kapse. S Milošem budeme mít sice stejný počet bodů, ale o celkovém vítězi rozhoduje v takovémto případě výsledek posledního závodu,“ uvědomuje si Svoboda.