Užívá si rodinného štěstí, kombinézu ani svého jednostopého miláčka však neodložil.
„Dostali jsme dárek celá rodina, narodila se nám dcerka Sofie,“ rozzářil se motocyklový jezdec Marek Svoboda.
„Mám přichystanou novou yamahu, bude tak o deset koní výkonnější,“ pochval si šestatřicetiletý veterán, jemuž loni utekl titul republikového mistra jen o vlásek.

Už odezněl smutek po uplynulé sezony, kdy vám unikl titul republikového šampióna?

Už jsem to hodil za hlavu a nepřemýšlím nad tím, co a jak tentokrát bylo. Ale samozřejmě, že v nové sezoně to chci napravit a získat oba tituly.

Takže triumfovat v republikovém šampionátu i v Alpe Adria Cupu…

Ano, přesně tak. Věřím, že na to mám. Chceme odjezdit všechny závody seriálu. Už nebudeme vstupovat do mistrovství světa, tím jsem si v minulosti jen snížil šance na titul v evropském mistrovství.

Za žádných okolností vás tedy nikdo do mistrovství světa nezláká?

Jestli by se měla opakovat situace z uplynulé sezony, tak ne. Musela by přijít opravdu zajímavá nabídka. Taková, aby do toho náš tým nemusel dát ani korunu.

Jak se připravujete ? Máte přichystánu nějakou specialitu?

To mám. Zbrusu novou motorku. Bude to opět yamaha, jenže model R1, má lepší kroutící moment než starší typ. Výkonnější bude asi o deset koní, což není rozhodně málo. Má navíc čtyřventilovou titanovou hranu.

Kdy s ní poprvé vyrazíte na ovál?

Vůbec první závod seriálu mě čeká v Maďarsku na Hungaroringu, to bude v květnu. Ještě předtím se ale pojede do Španělska, kde budeme novou motorku testovat.

Jak jste na tom se zdravotním stavem? V minulosti jste měl potíže.

Mám stále trable se zápěstím, to jsem si poranil na Hungaroringu. Vypadá to, že se s tím bude trápit asi do konce života. (smích) A samozřejmě kolena mě pobolívají, hlavně, když se zhoršuje počasí.

Do startu nové sezony je ještě daleko. Co se u Svobodů bude dít na vánoční svátky?

Tak dárek už jsme celá rodina dostali. Narodila se nám totiž dcera Sofie. Jsem spokojený, mám už totiž dvě holky. (pozn. aut. – třináctiletou Anitu).