Ve čtvrtek v dopoledních hodinách zahájili závod povinným tancem Tango Romantica.

Tanec zajeli svěřenci Natalie Karamyshevy a Rostyslava Sinicyna v rytmu, avšak s menší chybou.

Rozhodčí je zařadili na osmé místo s bodovým ziskem 28,85. Ještě večer nastoupili čeští reprezentanti k originálnímu tan­ci.

Lucie s Matějem se vrátili v letošní sezoně k finské polce, kterou předváděli v juniorské kategorii před dvěma lety, a byla velice dobře hodnocena i mezi rozhodčími.

Polku předvedli bez chyb, ve vysokém tempu a získali od rozhodčích 45,64 bodů, což znamenalo posun na průběžné páté místo.

V sobotu Lucie s Matějem nastoupili do bojů o účast na ZOH k poslednímu volnému tanci.

Blues, na jehož tvorbě se podíleli vynikající litevští tanečníci Margarita Drobiazko a Povilas Vanagas, předvedli bez chyb a vylepšili si svůj osobní rekord v této části programu o více než jeden bod na 73,98.

Lucie s Matějem se umístili na skvělém 6.místě a o jejich definitivní účasti na ZOH 2010 rozhodne souboj s druhým tanečním párem ČR Kamilou Hájkovou a Davidem Vincourem na Mistrovství České republiky 2009.

Lucie s Matějem budou pokračovat v náročné přípravě na další dva seniorské závody Grand Prix v Moskvě a v Naganu, kde je za výsledky v loňské sezoně nominoval Mezinárodní krasobruslařský svaz.