Poštorná/ Třetí místo po podzimní části soutěže a postupové ambice. Taková je realita volejbalistů poštorenského Tatranu.

„Podzim nám vyšel nadmíru dobře. Většinu těžkých soupeřů jsme měli na jejich domácích palubovkách. Na jaře je tedy budeme mít doma, což pro nás může být velká výhoda,“ netajil se trenér Tatranu Petr Baránek.

V boji o první místo a vytouženém návratu do první volejbalové ligy mu však brání hned trojice úhlavních rivalů.

„Na první místo se kromě nás tlačí ještě Sokol Brno IV, Bučovice a Drásov. Mezi těmito týmy je rozdíl dva body. Boj o postup bude především o štěstí. Rozhodnou maličkosti,“ předpovídá trenér Poštorné Petr Baránek.

I přes tlačenici na špici tabulky si je Baránek jist, že případný postup je v silách jeho hráčů. Věří především v jejich zkušenosti. Právě v tomto se Tatran odlišuje od zbytku druholigového pelotonu.

„Alespoň polovina našeho mužstva hrála vyšší soutěž. Fabikovič, bratři Pospíšilové, Dušan Baránek nebo Průdek, ti všichni si zahráli alespoň národní ligu,“ přiblížil kouč Baránek.

Jediné, co by mohlo Tatran zastavit, je podle jeho trenéra série nečekaných zranění. Těm se snaží předejít kvalitní fyzickou přípravou, která probíhá nyní v době krátké zimní přestávky. „Snažíme se kvalitně připravit, tak jako ve všech ostatních týmech,“ prohlásil Baránek.

Ten je na hřišti v poněkud zvláštní roli. Je totiž hrajícím koučem. Velký problém mu to ale nedělá. „My se známe všichni už od dorostu. Máme v mužstvu takový demokratický systém. I když v krizových situacích by neškodil nějaký nezávislý hlas,“ přiznal Baránek.