Družstvo nastoupilo v osvědčené základní sestavě Fabikovič, Klimeš, Svoboda, Sadílek a bratři Pospíšilové.

Soupeř ze severu Čech přijel s patřičným respektem, byť začal hrát vyrovnanou partii do stavu 5:5 prvního setu. Od tohoto stavu domácí postavili kompaktní dvojbloky na síti a přešli do vedení. Za stavu 20:13 Tatran polevil v koncentraci a soupeř se přiblížil na 21:18. Zlepšený příjem a útok ukončil set 25:21 ve prospěch Poštorné.

Ve druhém setu se Tatran nevyvaroval výkyvů ve hře. Chvíli chyboval soupeř a chvíli domácí. Při vedení 8:4 následovala řada neúspěšných po sobě jdoucích smečí z „kůlu“, to dostalo Tatran pod tlak a hosté vedli 15:12. Mohutným povzbuzováním domácích fanoušků a vůlí konečně ukázat, že prvoligová příslušnost Tatranu není vzdálená, se hráči brzy zkoncentrovali a za stavu 23:23 dvěma úspěšnými útoky rozhodli o zisku druhého setu.

Ve třetím setu byla u Vrchlabí znát nervozita. Za stavu 17:10 pro domácí byli zřejmě smířeni s neúspěchem, a to se nakonec potvrdilo a Tatran kontroloval situaci až do konečného stavu 25:17. V sobotu bude Tatran Poštorná hrát třetí rozhodující zápas ve Vrchlabí.