K posledním utkání na domácí půdě v soutěži I. ligy volejbalistů v roce 2009 nastoupili hráči TJ Tatranu Poštorná. Hostili družstva Jablonce a Vrchlabí, které jsou v dolní polovině tabulky, pro Tatran to byla také poslední možnost v tomto roce před domácími diváky rehabilitovat své výsledky z minulých kol.

Vyhrát se jim nepodařilo od začátku soutěže na domácí palubovce kromě jediného zápasu s Prosekem.

To je hlavní příčina, která se podepisuje na herní pohodě v družstvu. Nervozita provází jednotlivé hráče počas celého zápasu. S tímto se pokusili vyrovnat v pátek proti Jablonci Sedalík, Lenz, Svoboda, Macoun, M. Pospíšil, Fabikovič a libero Kurdík.

Avšak už v úvodu hosté určovali vývoj zápasu, jejich několika bodové vedení občas zbrzdili domácí úspěšným útokem ze středu sítě v podobě Fabikoviče a Sedalíka, ale vzápětí vlastní chyby na podání a neproměněné body z kůlu po dobrém zásahu v poli, připravili Tatran o lepší výsledek v zápase jak 3:0 z pohledu Jablonce.

V sobotu s družstvem z Vrchlabí úvod lépe vyzněl pro Tatran, mírná převaha na síti zabezpečila vedení 1:0 na sety.

Změna stran sebou také přinesla změnu do vývoje utkání, domácí dovolili soupeři riskantní hru na podání v kombinaci s dobrými zásahy v poli, kdy Tatran spíše míče odevzdával jak kladl na zem.

Ještě za stavu 20:22 byla naděje, kterou brzy zhatil houževnatý tým z Čech.

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 11:11, ale potom již tradičně přijde po sobě několik nevynucených chyb, ztráta koncentrace, strach o výsledek a tím je daná obrovská šance dát druhé straně příležitost zvítězit, což se nakonec stalo. Tatran prohrával 1:2.

Do čtvrtého setu přišel na nahrávku Dalibor Vilda a sním také naděje na zvrat v utkání, Domácí začali opět bojovat, využili své přednosti v podobě dvojbloku a z nepříznivého vývoje 12:15 stáhli na 16:16 a následně lepe zvládli koncovku 25:23.

O všem rozhodoval pátý zkrácený set, tým vedl z Vrchlabí 8:6 a vzápětí přidal po sobě 5 bodů. Snahu bojovat do konce se nedala Tatranu odepřít, po výborné sérii bloku stáhli na nadějných 12:13, ale přišel neúspěch v podobě smeče do autu a konečných 15:13 pro tým z Vrchlabí. Zklamaný tým Poštoranů odešel po více jak dvouhodinové bitvě s porážkou 3:2.

V tomto roce Tatran ještě čekají zápasy 4. prosince na Odolené Vodě, 5. prosince v Chomutově, 12. a 13. prosinec s juniory ČVS v Nymburce.

Autor: LIBOR VILDA