O uplynulém víkendu se opět nepodařilo poštorenským volejbalistům prolomit šňůru proher na domácí půdě. V pátečním utkání hostili první družstvo tabulky z Českých Budějovic.

Trenérka Vladana Šedá dala důvěru sestavě, bratři Pospíšilové, Svoboda, Klimeš, Sadílek, Fabikovič a libero Kurdík.

V úvodu utkání domácí celek začal velmi sebevědomě a vedl 8:4. Následně díky vlastním chybám prohrával 15:16. Pak nastal opět zlom a Tatran po velmi obětavém výkonu vedl 21:19. Soupeř si vzal oddech, ale ani ten mu nepomohl a Tatran vyhrál set 25:20.

I druhý set lépe vyzníval pro domácí vedl 8:7 a dokonce 16:11, za tohoto stavu došlo ke zlomu a to díky vlastním chybám, zkaženému podání a dvěma neúspěšnými příjmy. Soupeř následně vedl 20:18 a 24:21, v závěru setu domácí hráči ze všech sil bojovali, ale nepodařilo se jim stáhnout náskok a set skončil 25:21 v jejich neprospěch.

Ve třetím a čtvrtém setu hru již kontrolovali hosté a to díky velmi tvrdému podání, kterému Tatran těžko vzdoroval a byla znát i nervozita ve vlastních řadách, což v součtu znamenalo vítězství Jihočechů v poměru 3:1.

Sobotní utkání bylo pro Tatran opět v toužebném očekávání domácího vítězství.

Brněnský celek přijel s hráči, které jsme v minulosti viděli v řadách Tatranu: Lukšíček, Polák, Michlovský. Stejná sestava z předešlého dne s jednou změnou, místo Fabikoviče nastoupil Sedalík, začala velmi slibně.

Postupné vedení 11:5, 16:10 donutilo chybovat brněnský tým. Malé zaváhání v podobě špatného postavení v sestavě Poštorné ještě pozměnilo výsledek, ale nezabránilo v získaní prvního setu.

Ve druhé sadě drželi domácí tempo, úspěšnými zásahy v útoku na síti dostali soupeře pod tlak, který se nevyvaroval vlastním chybám a tak dopomohl k vítězství i v druhém setu 25:22.

Třetí set se pro domácí už tak dobře nevyvíjel, začali kazit vlastní podání, přidali chyby na přijmu, také útok na síti ztratil úspěšnost. Trenérka Šedá postupně obměnila hráče, poslala na hřiště Fabikoviče, Lence, Dalibora a Tomáše Vildu, ale obrat k lepšímu nenastal.

Hráči se dostali do psychického tlaku, se kterým bojují již dlouhodoběji, kdy dobře rozehraný zápas v samém závěru ztratí. Škoda je, že volejbalisté Tatranu nevydrží se svou dobrou hrou po celý zápas, určitě by výsledky byly podstatně lepší a potěšili by nejenom sebe, ale sedm desítek příznivců volejbalu, kteří vždy přijdou povzbudit.

V pátek 27. listopadu v 18:00 hodin bude Tatran doma hrát s Jabloncem nad Nisou a v sobotu 28. listopadu v 17:00 hodin to bude družstvo z Vrchlabí.

LIBOR VILDA