Volejbalisté Tatranu Poštorná se v pátek poprvé v tomto roce představili na domácí palubovce. Hostili družstvo z Chomutova, kterému patří příčka v tabulce hned za domácím Tatranem.

Poštorná měla potvrdit roli favorita v tomto vzájemném měření sil. Úvod prvního setu přinesl hru průměrné kvality. Domácí postupně od stavu 6:6 přebírali vedení na 12:9 a později 18:12 a nakonec získali set v poměru 25:20.

Ve druhém setu Tatran polevil, nevýrazný útok, kterému zjevně chyběla tvrdost a zdravá drzost, umožnil hostům vedení 8:5.
Korekce stavu přišla až v druhé polovině setu, soupeř se těžko prosazoval proti dvojbloku Klimeš – M. Pospíšil a nedokázal ubránit smeče Fabikoviče středem sítě.

Po vyhraném druhém setu se dalo říct, že Tatran dohraje tento zápas bez zaváhání, ale skutečnost byla jiná. Hostům vycházel útok ze zadní pozice, na hřiště přišel za stavu 14:19 D. Baránek, Svoboda a Macoun, avšak střídání nebylo účinné a Tatran prohrál 25:21.

Do čtvrtého setu se vrátila základní sestava a muselo se bojovat znovu o vítězství. Nakonec výrazné vedení v setu uklidnilo domácí a zvítězili 25:21 a vyhráli tím celý zápas v poměru 3:1.

V sobotu měla možnost zhlédnout necelá stovka diváků dramatické utkání s celkem Aero Odolena Voda, v tomto volejbalovém klubu v minulosti vyrostla celá řada významných reprezentantů světové úrovně. Hosté nastoupili do utkání těžkopádně, zřejmě unaveni dlouhou cestou. Toho plně využila základní sestava P. Pospíšil, P. Baránek, Fabikovič, M. Pospíšil, Sedalík, Sadílek, libero Wozár a zvítězili 25:17.

Druhý set byl již vyrovnaný, střídaly se úspěšné zásahy na obou stranách. Za příznivého stavu 17:15 pro Poštornou začali domácí často chybovat na podání a útok ze zadní zóny nevycházel, stav 25:25 přinesl dramatickou koncovku, kterou lépe zvládli hosté v poměru 27:25.

Ve třetím setu průběžné vedení patřilo opět Aeru, domácí vystřídali, přišel Klimeš, Sadílek, D. Baránek a hra se dostala do vyrovnané koncovky 21:21, 26:26. Za tohoto stavu soupeř udělal chyby a Tatran získal set 28:26.

Úvod čtvrtého setu se vyvíjel velice slibně pro domácí, vedení 8:1 bylo nadějné. Ale následná série vlastních chyb, především otupělý útok připravil o tuto výhodu a znovu se bojovalo o výsledek jako v předešlém setu, avšak s tím rozdílem, že vítězství 28:26 si tentokrát připsali hosté.

Nakonec musel rozhodnou pátý zkrácený set, ve kterém nebylo o dramatičnost nouze, strany si družstva měnila za stavu 8:6 pro Tatran. Za stavu 10:10 měli domácí třikrát úspěšný blok a hosté zase podání, stav byl 14:14.

Přišly dva rozhodující míče, se kterými si dokázali hosté lépe poradit než Tatran, a stav 16:14 rozhodl, že zvítězilo Aero Odolena Voda 3:2.