Tatran Poštorná hrál na hřišti vedoucího družstva soutěže Sokol Brno IV, za něž hrají hráči, kteří mají zkušenost s extraligou.
Do prvního utkání postavil trenér P. Baránek D. Baránka, M. Klimeše, M. a P. Pospíšilovi, V. Fabikoviče a nahrávače M. Svobodu. Úvodní set prvního utkání začal na obou stranách velmi opatrně, postupně však domácí převzali iniciativu. Domácí po velmi ukázněném výkonu vyhráli první set 25:22. Do druhého setu nastoupil na nahrávku P. Baránek, hosté hru zpřesnili a vedli již 15:7 a 18:9. Soupeř se nevzdal a hosty v závěru setu hodně potrápil, přesto hráči Tatranu dokázali dotáhnou set do vítězného konce 25: 21.

Třetí set byl velmi vyrovnaný, Tatran získal několikrát vedení o dva body, ale které zase ztratil a domácí v závěru setu dokonce vedli o dva body a měli setbol 24:23. Tatran set po urputném boji vyhrál 26:24.

Ve čtvrtém setu došlo v základní sestavě Tatranu ke změně – nastoupil Sadílek, který se velmi dobře uvedl při střídání v závěru třetího setu. Mužstvo Tatranu hýřilo sebejistotou a domácí se úplně rozklížili. Podle toho také probíhal čtvrtý set, byl jednoznačnou záležitostí Tatranu, který vyhrál 25:19 a tím i celé utkání 3:1.

V druhém utkání Tatran složil odlišnou základní šestku, na nahrávku se postavil opět M. Svoboda dále M.Průdek, V. Fabikovič, M. Pospíšil, D. Baránek a A. Kovařík. I domácí postavili sestavu z lavičky. Tomuto složení se dařilo, dokázali přitlačit soupeře spolehlivou útočnou hrou a obranou na síti.
Vedli již 18:14, ale soupeř vystřídal a chtěl ještě tento set zachránit. V této části setu se zranil M. Svoboda a na nahrávce se opět nastoupil P. Baránek. Domácí opět v koncovce vedli, ale obětavost celého mužstva Tatranu a perfektní bloky v závěru setu Fabikoviče nedovolili domácím vyhrát. Set skončil vítězstvím Poštoranů 24:6.

Druhý set byl exhibicí Tatranu, který vedl dokonce 21:13 a set vyhrál 25:19.
Do třetí sady postavili domácí nejsilnější setavu, ale rozjetý Tatran již nezastavili. Tatran vyhrál set 25:19 a tím i celé utkání zaslouženě 3:0. Těmito výsledky se dostal na první místo, byť jen o skóre.