Druhá volejbalová liga má za sebou šest zápasů a srdce břeclavských příznivců hry pod vysokou sítí musí zaplesat radostí. Na výsostném prvním místě trůní, byť zatím jen o skóre, poštorenský Tatran.

Sezona je ale ještě dlouhá, zatím je odehrána teprve jedna šestina z celkového počtu šestatřiceti zápasů. Toho jsou si dobře vědomi i v Poštorné.
„Je otázkou, ja se vše vyvine. Sezona je běh na dlouhou trať a stát se může cokoli. Hráče by ale nejvyšší pozice mohla motivovat k ještě lepším výkonům,“ věří místopředseda oddílu Libor Vilda.

Postup je otázkou vytrvalosti

Funkcionář Tatranu se netají tím, že vedení klubu by rádo vidělo v Poštorné alespoň druhou nejvyšší soutěž, tedy první ligu mužů. To by znamenalo navýšení rozpočtu na dvojnásobek současného stavu.
Předtím je ale nutné vyšachovat ze hry o postup nejnebezpečnější soupeře jako jsou Sokol Brno, Letovice, nebo Bučovice, které loni soutěž vyhrály, neprošly ale přes baráž.

K udržení prvního místa je potřeba kvalitní kádr a dobrá tréninková morálka. S ní se Tatran potýkal především na konci minulé sezony. „V současnosti je to na dobé úrovni,a le nikdo neví, jak to bude vypadat na přelomu roku a v klíčovém období, v únoru a březnu,“ přibližuje Vilda starosti, které jsou známy spoustě oddílů, a to nejen volejbalových.
Volejbalu chybí více fanoušků


Za první pozici v tabulce vděčí Poštorenští zřejmě i změně trenéra, která proběhla před sezonou. Libora Havlíka vystřídal Petr Baránek, který mimo koučování zaskakuje i na palubovce na pozici nahravače.
I kádr Tatranu je poměrně kvalitní. Zkušené opory jako Fabikoviče, o jehož bloky se mužstvo často opírá, nebo Sadílka zdatně podporují bratři Pospíšilové. K nim se přidávají mladíci Kovařík nebo Maruška.

Přes kvalitní předvedenou hru se na Tatran chodí dívat jen skalní fanoušci. Poštorenským uškodila po sestupu z I. ligy změna hracího času, která je dána svazem.
Pokud si tréninky udrží současnou úroveň, o budoucnost poštorenského volejbalu se jeho místopředseda neobává. „Volejbal má v Poštorné a v celé Břeclavi obroskou tradici. Uděláme všechno proto, aby se nám dařilo ho dlouhodobě rozvíjet,“ uzavřel odhodlaně Vilda.